SOCJAL
Do góry


BlackBerry Athena z klawiaturą QWERTY

Następca KeyOne nie rezygnuje z cechy rozpoznawczej.

BlackBerry zawsze miało opinię firmy nieco niszowej, produkującej urządzenia przede wszystkim do zadań biznesowych. Nowy model, roboczo nazwany Athena, ma stanowić most pomiędzy nowoczesnym smartfonem i klasycznym telefonem BlackBerry.

Z zewnątrz Athena przypomina KeyOne – to wciąż smartfon z doczepioną klawiaturą – ale swoją funkcjonalnością ma zbliżyć się do najpopularniejszych smartfonów na rynku. Nowocześniejszy design i większy ekran mają iść w parze z pełną klawiaturą QWERTY oraz podwójnym aparatem fotograficznym. Telefon będzie wyposażony w wyjście audio 3,5 mm, port USB-C i skierowany do dołu głośnik. Smuklejsza obudowa pozwala sądzić, że Athena rozwiąże największą bolączkę KeyOne, czyli słabe wyważenie, i ułatwi tym samym korzystanie z klawiatury. Ta ostatnia otrzymała zresztą małą aktualizację – na spacji znajdzie się teraz logo BlackBerry, na którego brak z przodu KeyOne narzekali fani.

Oprócz renderów do sieci nie wyciekło zbyt wiele informacji o Athenie. Niepewna jest nawet jej ostateczna nazwa – w końcu KeyOne roboczo nazywał się Mercury. BlackBerry i jej firma-matka, TCL Corporation, utrzymują, że poprzedni model smartfona był rynkowym hitem i liczą na podobne ciepłe przyjęcie Atheny. Największa konkurencja dla telefonu może nadejść jednak ze strony marki… BlackBerry właśnie. Nadchodzące modele BlackBerry Ghost i Ghost Pro to bowiem elegancko prezentujące się bezramkowce, których atrakcyjny design wydaje się przemawiać do nowoczesnego użytkownika bardziej, niż klawiatura Atheny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy