Połącz się z nami

Newsy

Nowe standardy bezpieczeństwa w sieci

Protokół szyfrowania TLS 1.3 został zaaprobowany do użycia.

Opublikowane

dnia

Kinsta

Przeglądanie stron internetowych wymaga zaangażowania szeregu algorytmów, w tym tych odpowiedzialnych za szyfrowanie informacji. Im są one trudniejsze do obejścia, tym bezpieczniejsi jesteśmy w internecie. Przyjęte właśnie standardy TLS 1.3 mają być szybsze od dotychczasowych i odporniejsze na ataki z zewnątrz.

Najnowsza wersja standardów Transport Layer Security oznaczona jest numerem 1.3. Będą one stosowane podczas połączeń szyfrowanych (np. podczas korzystania ze strony internetowej banku), a ich celem jest przyspieszenie i dodatkowe zabezpieczenie bezpiecznej sesji. Nowe standardy będą rozpoczynały szyfrowanie wcześniej, niż w przypadku wersji 1.2, minimalizując ilość możliwych do odczytania informacji. Klucze szyfrowania staną się jednorazowe, co uniemożliwi wykorzystanie przechwyconych danych do rozszyfrowania innych bezpiecznych sesji. TLS 1.3 usunie także wsparcie dla starszych algorytmów uwierzytelniania, do których haker może mieć dostęp. Dodatkowo standardy przyspieszą wymianę informacji ze stronami, które były już odwiedzane.

Według organizacji IETF, odpowiedzialnej za ustalanie protokołów internetowych, nowe standardy są niemożliwe do złamania za pomocą dostępnych obecnie narzędzi. TLS 1.3 jest kontynuacją i rozszerzeniem protokołów SSL. Nowa wersja standardów powstawała przez cztery lata i przed przyjęciem przeszła 28 rewizji. Raczej nie zauważymy momentu, w którym TLS 1.3 wejdzie w życie, ale warto wiedzieć, że z chwilą jego wejścia w życie nasze dane będą jeszcze bezpieczniejsze.

Źródło: Kinsta

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne