Połącz się z nami

Newsy

Nowe standardy bezpieczeństwa w sieci

Protokół szyfrowania TLS 1.3 został zaaprobowany do użycia.

Opublikowane

dnia

Kinsta

Przeglądanie stron internetowych wymaga zaangażowania szeregu algorytmów, w tym tych odpowiedzialnych za szyfrowanie informacji. Im są one trudniejsze do obejścia, tym bezpieczniejsi jesteśmy w internecie. Przyjęte właśnie standardy TLS 1.3 mają być szybsze od dotychczasowych i odporniejsze na ataki z zewnątrz.

Najnowsza wersja standardów Transport Layer Security oznaczona jest numerem 1.3. Będą one stosowane podczas połączeń szyfrowanych (np. podczas korzystania ze strony internetowej banku), a ich celem jest przyspieszenie i dodatkowe zabezpieczenie bezpiecznej sesji. Nowe standardy będą rozpoczynały szyfrowanie wcześniej, niż w przypadku wersji 1.2, minimalizując ilość możliwych do odczytania informacji. Klucze szyfrowania staną się jednorazowe, co uniemożliwi wykorzystanie przechwyconych danych do rozszyfrowania innych bezpiecznych sesji. TLS 1.3 usunie także wsparcie dla starszych algorytmów uwierzytelniania, do których haker może mieć dostęp. Dodatkowo standardy przyspieszą wymianę informacji ze stronami, które były już odwiedzane.

Według organizacji IETF, odpowiedzialnej za ustalanie protokołów internetowych, nowe standardy są niemożliwe do złamania za pomocą dostępnych obecnie narzędzi. TLS 1.3 jest kontynuacją i rozszerzeniem protokołów SSL. Nowa wersja standardów powstawała przez cztery lata i przed przyjęciem przeszła 28 rewizji. Raczej nie zauważymy momentu, w którym TLS 1.3 wejdzie w życie, ale warto wiedzieć, że z chwilą jego wejścia w życie nasze dane będą jeszcze bezpieczniejsze.

Źródło: Kinsta

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne