Połącz się z nami

Gaming

Western Digital redefiniuje świat gier następnej generacji – nowe produkty z serii WD_BLACK

Trzy innowacyjne i wydajne rozwiązania SSD stworzono z myślą o zapewnieniu graczom narzędzi niezbędnych do zapewnienia najwyższej wydajności ich sprzętu do gier.

Firma Western Digital Corp. zaprezentowała trzy nowości, które uzupełnią serię produktów dla graczy WD_BLACK – wśród nich znalazły się pierwszy dysk NVMe SSD, obsługujący technologię następnej generacji PCIe Gen4, w pełni bootowalna karta rozszerzeń Gen3 x8 oraz wyposażona w Thunderbolt 3 gamingowa stacja dokująca NVMe SSD. Każda z nowości oferuje również przyciągające oko efekty RGB.

„Producenci gier tworzą coraz bardziej immersyjne tytuły, które wymagają ogromnej wydajności – dlatego klienci chcą wyposażać się w najlepsze narzędzia, które zapewnią im najwyższą wydajność. Innowacyjne i szybkie rozwiązania storage są kluczowe do zapewniania tej wydajności i nadążania za stale zmieniającym się światem gier. Dlatego też nasze najnowsze produkty z serii WD_BLACK zaprojektowane zostały tak, by zapewniały graczom sprawną obsługę coraz to nowszych gier i platform. Zoptymalizowaliśmy je tak, by nie tylko zapewnić graczom więcej przestrzeni na dane, ale również tak, by wynieść ich granie na nowy poziom” – wyjaśnia Jim Welsh, senior vice president działu Consumer Solutions Western Digital.

WD_BLACK SN850 NVMe SSD

Gotowy na wyzwania niesione przez przyszłość i zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu niesamowitej wydajności technologii PCIe Gen4, dysk SSD zapewnia prędkości odczytu/zapisu sięgające 7000/5300MB/s1 (model 1TB). Wykorzystujący kontroler WD_BLACK G2 oraz zoptymalizowany z myślą o najbardziej wymagających grach (urządzenie nie jest przeznaczone do urządzeń NAS i środowiska serwerowego) WD_BLACK SN850 NVMe SSD pozwoli graczom na uzyskanie niesamowitej wydajności. Urządzenie pozwoli na skrócenie czasu ładowania gier oraz przesyłania danych – dzięki zastosowaniu nowej, wydajniejszej niż w przypadku starszych modeli, technologii cache’owania. Oprócz wysokiej wydajności, WD_BLACK SN850 NVMe SSD zapewnia również zwiększoną – w porównaniu z poprzednikami – głębokość kolejki, co zarówno w grach, jak i w innych aplikacjach skutkuje sprawniejszym ładowaniem. Dla użytkowników poszukujących dodatkowych wrażeń estetycznych oraz zaawansowanej konfigurowalności, dostępny będzie też opcjonalny model z oświetleniem RGB oraz radiatorem, obniżającym temperaturę urządzenia. WD_BLACK SN850 NVMe SSD w wersji bez radiatora będzie dostępny w wariantach 500GB, 1TB oraz 2TB2. Ceny zaczynać się będą od $149.99 (MSRP USD).

Karta rozszerzeń WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD

Dla graczy, którzy chcą osiągnąć najwyższą wydajność już posiadanej konfiguracji sprzętowej, świetnym rozwiązaniem będzie ta w pełni bootowalna, działająca w modelu „plug and play”, jedna z najszybszych kart rozszerzeń PCIe Gen3 x8. Wyposażona w dwa wbudowane SSD w konfiguracji RAID 0 oraz technologię PCIe Gen3 x8, karta zapewnia prędkości odczytu sięgające 6500 MB/s1 oraz zapisu na poziomie 4100 MB/s1 (dla modeli 2TB oraz 4TB) – dzięki temu gracze mogą liczyć na najwyższą wydajność i spędzać więcej czasu na graniu (zamiast czekania na załadowanie się gry). Konfigurowalne oświetlenie RGB  (tylko w Windows®) pozwala na dopasowanie wyglądu karty do posiadanej już maszyny, zaś zintegrowany radiator obniża temperaturę i pozwala na utrzymanie najwyższej wydajności. Karta WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD dostępna jest w wersjach o pojemności 1TB, 2TB oraz 4TB; ich ceny zaczynają się od $299.99 (MSRP USD).

Stacja dokująca WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD

Kompaktowa, wydajna stacja dokująca SSD z radiatorem pozwoli na zmianę kompatybilnego z Thunderbolt 3 laptopa w prawdziwą maszynę do gier. To idealne rozwiązanie dla graczy chcących udoskonalić swoją konfigurację sprzętową – stacja zapewnia superszybkie transfery typowe dla technologii NVMe, więcej przestrzeni na gry oraz dodatkowe porty (wszystko to za pośrednictwem pojedynczego kabla Thunderbolt 3).

WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD również oferuje konfigurowalne oświetlenie RGB (sterowane z poziomu WD_BLACK – tylko w Windows®). WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD jest dostępna w wersji o pojemności 1TB2, w cenie $499.99 (MSRP USD). Wariant bez dysku SSD – WD_BLACK D50 Game Dock – kosztuje $319.99 (MSRP USD).

 

Dostępność

  • Standardowa wersja WD_BLACK SN850 NVMe SSD – bez radiatora – pojawi się na rynku pod koniec października 2020 roku. WD_BLACK SN850 NVMe SSD z radiatorem będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku.
  • Karta rozszerzeń WD_BLACK AN1500 NVMe SSD ADD-IN-CARD jest już dostępna u wybranych dystrybutorów produktów Western Digital, sklepach, e-sklepach, ofercie dystrybutorów oraz sklepie Western Digital store.
  • Stacje dokujące WD_BLACK D50 Game Dock oraz WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD będą dostępne u wybranych dystrybutorów produktów Western Digital, sklepach, e-sklepach, ofercie dystrybutorów oraz sklepie Western Digital store.

1/ W przypadku podawania szybkości transferu 1 MB/s = 1 milion bajtów na sekundę. Rzeczywista pojemność może się różnić, w zależności od urządzenia host, warunków użytkowania, pojemości dysku oraz innych czynników.
2/ W przypadku podawania pojemności, 1GB = 1 miliard bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.
3/ W oparciu o wewnętrzne testy z wykorzystaniem PCMark10 – porównanie modeli 1TB WD_BLACK SN750 oraz 1TB WD_BLACK SN850 NVMe SSD.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!