Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Routery TP-Link zgodne z Wi-fi 6

Systemy MESH, routery gamingowe i wiele innych.

Opublikowane

dnia

Wi-fi 6 już wkrótce stanie się dominującym standardem, dlatego czas pomyśleć o zmianie domowej infrastruktury. Podczas targów CES 2019 TP-Link zaprezentował bogatą ofertę routerów wykorzystujących nową generację bezprzewodowego połączenia.

Na stoisku TP-Link znalazło się sześć różnorodnych urządzeń. Dominujące miejsce wśród nich zajmuje Deco X10, czyli trójpasmowy system MESH. Wykorzystuje on nowy standard nie tylko do transmisji danych do urządzeń docelowych, ale także pomiędzy jednostkami, dzięki czemu może przyspieszyć internet w domu, nawet jeśli nie korzystamy z urządzeń obsługujących Wi-fi 6. W zestawie znajdą się dwa miniroutery. Deco X10 dostępny będzie w trzecim kwartale 2019 roku w cenie 350 USD (ok. 1 320 PLN).

Wśród propozycji dla graczy znajdą się trzypasmowy Archer AX11000, dwupasmowy Archer AX6000 oraz budżetowe Archer AX1800 i AX1500. Ten pierwszy został nazwany na cześć największej możliwej szybkości przesyłu danych, jaką będzie mógł osiągnąć – 11 000 Mb/s. Wyceniono go na 450 USD (ok. 1 700 PLN) i będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Archer AX6000 już pojawił się w sklepach w cenie 350 USD (ok. 1 320 PLN), a AX1800 trafi do nich za kilka miesięcy i będziemy mogli go kupić za 130 USD (ok. 490 PLN). Premiera i cena AX1500 pozostaje tajemnicą.

Ostatnim urządzeniem od TP-Link jest wzmacniacz sygnału RE705X. To dwupasmowe urządzenie, które działa w systemie sieci MESH z routerami z serii Archer A7 i C7. Będzie ono dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale 2019 roku w cenie 100 USD (ok. 380 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne