Połącz się z nami

Newsy

Telewizory z funkcją rozpoznawania twarzy

Opublikowane

dnia

Toshiba prezentuje nową serię inteligentnych telewizorów LED UL863. Urządzenia korzystają z funkcji Personal-TV, która analizując rysy twarzy rozpoznaje do 4 użytkowników automatycznie wybierając ich ulubione ustawienia telewizora.  W skład linii telewizorów UL863, która pojawią się w Europie w drugim kwartale 2011 roku, wchodzą modele o przekątnych ekranu 32″, 37″, 42″ i 46″.

 

Telewizory serii UL863 pozwalają na korzystanie z platformy Toshiba Places oferującej możliwość współdzielenia plików multimedialnych i dostęp do innych usług. UL863 posiadają certyfikat Windows 7, obsługują standard HbbTV1 (Hybrid broadcast broadband TV), pozwalają na nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB i są wyposażone w wbudowane kontrolery sieci bezprzewodowej.

 

Personal-TV: telewizor w pełni osobisty


Aby telewizor stał się w pełni osobisty Toshiba zastosowała w modelach UL863 funkcję Personal-TV. Zastosowane rozwiązanie korzysta z wbudowanej w obudowę telewizora kamery współpracującej z oprogramowaniem do identyfikacji użytkowników. W ten sposób telewizor jest w stanie rozpoznać do 4 telewidzów i automatycznie wybrać ich ulubione ustawienia odbiornika. Profile użytkowników składają się z ustawień parametrów obrazu, dźwięku i list programów.

 

Dzięki wbudowanej kamerze funkcja Personal-TV rozpoznaje także czy widzowie oglądają telewizję. W momencie gdy system wykryje nieobecność widzów przed telewizorem, odbiornik przechodzi w tryb uśpienia pozwalając w ten sposób na oszczędność energii.

 

Smart-TV: podłączenie do usług i urządzeń peryferyjnych


Zintegrowany kontroler sieci bezprzewodowej, pozwala na łatwe podłączenie telewizora do domowej sieci. Możliwe jest korzystanie z platformy Toshiba PLaces, która z poziomu telewizora i laptopa pozwala współdzielić pliki multimedialne i korzystać z usług dodatkowych. Telewizory serii UL863 obsługują europejski standard HbbTV2, który pozwala na jednoczesną transmisję sygnału telewizyjnego i treści internetowych.

 

Istotną funkcją jest także możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na dysk USB.

 

Studyjna jakość obrazu dzięki funkcji Autokalibracji


Toshiba wyposażyła telewizory serii UL863 w narzędzie do Autokalibracji parametrów obrazu. Po przeprowadzeniu pomiarów miernikiem3 podłączonym do portu USB, narzędzie do Autokalibracji dokonuje zmian w parametrach obrazu tak by jego parametry były optymalne. Dotychczas tak wysoki poziom jakości obrazu był dostępny jedynie w telewizorach najwyższej klasy i studyjnych produktach profesjonalnych.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne