Połącz się z nami

Newsy

Telewizory z funkcją rozpoznawania twarzy

Toshiba prezentuje nową serię inteligentnych telewizorów LED UL863. Urządzenia korzystają z funkcji Personal-TV, która analizując rysy twarzy rozpoznaje do 4 użytkowników automatycznie wybierając ich ulubione ustawienia telewizora.  W skład linii telewizorów UL863, która pojawią się w Europie w drugim kwartale 2011 roku, wchodzą modele o przekątnych ekranu 32″, 37″, 42″ i 46″.

 

Telewizory serii UL863 pozwalają na korzystanie z platformy Toshiba Places oferującej możliwość współdzielenia plików multimedialnych i dostęp do innych usług. UL863 posiadają certyfikat Windows 7, obsługują standard HbbTV1 (Hybrid broadcast broadband TV), pozwalają na nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB i są wyposażone w wbudowane kontrolery sieci bezprzewodowej.

 

Personal-TV: telewizor w pełni osobisty


Aby telewizor stał się w pełni osobisty Toshiba zastosowała w modelach UL863 funkcję Personal-TV. Zastosowane rozwiązanie korzysta z wbudowanej w obudowę telewizora kamery współpracującej z oprogramowaniem do identyfikacji użytkowników. W ten sposób telewizor jest w stanie rozpoznać do 4 telewidzów i automatycznie wybrać ich ulubione ustawienia odbiornika. Profile użytkowników składają się z ustawień parametrów obrazu, dźwięku i list programów.

 

Dzięki wbudowanej kamerze funkcja Personal-TV rozpoznaje także czy widzowie oglądają telewizję. W momencie gdy system wykryje nieobecność widzów przed telewizorem, odbiornik przechodzi w tryb uśpienia pozwalając w ten sposób na oszczędność energii.

 

Smart-TV: podłączenie do usług i urządzeń peryferyjnych


Zintegrowany kontroler sieci bezprzewodowej, pozwala na łatwe podłączenie telewizora do domowej sieci. Możliwe jest korzystanie z platformy Toshiba PLaces, która z poziomu telewizora i laptopa pozwala współdzielić pliki multimedialne i korzystać z usług dodatkowych. Telewizory serii UL863 obsługują europejski standard HbbTV2, który pozwala na jednoczesną transmisję sygnału telewizyjnego i treści internetowych.

 

Istotną funkcją jest także możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na dysk USB.

 

Studyjna jakość obrazu dzięki funkcji Autokalibracji


Toshiba wyposażyła telewizory serii UL863 w narzędzie do Autokalibracji parametrów obrazu. Po przeprowadzeniu pomiarów miernikiem3 podłączonym do portu USB, narzędzie do Autokalibracji dokonuje zmian w parametrach obrazu tak by jego parametry były optymalne. Dotychczas tak wysoki poziom jakości obrazu był dostępny jedynie w telewizorach najwyższej klasy i studyjnych produktach profesjonalnych.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Telewizory QLED 2020 debiutują w Polsce

Newsy

TEST: Samsung Q950T

Gaming

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Apple Music od dziś w Samsung Smart TV

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!