SOCJAL
Do góry


MWC 2018: nowe telefony od Asusa

Seria ZenFone wzbogaci się o nowe urządzenia.

Ostatnio jakoś nie było słychać o telefonach Asusa, ale to może się wkrótce zmienić. Producent zaprezentował właśnie nowe smartfony ZenFone. Są one wyposażone w szereg funkcji AI, większe ekrany i zupełnie nowe aparaty fotograficzne.

Najpotężniejszym modelem zaprezentowanym podczas targów jest ZenFone 5Z. Telefon wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,2 cala z charakterystycznym wcięciem przypominającym te z iPhone’a X i szklaną obudowę pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie. Ekran ma automatycznie dostosowywać swoją jasność do warunków panujących w pomieszczeniu. Wewnątrz znajdziemy procesor Snapdragon 845, od 6 do 8 GB RAM i maksymalnie 256 GB pamięci. Telefon będzie działał na Androidzie Oreo, a jego wydajność usprawni specjalny system AI Boost, który ma automatycznie przetaktować procesor podczas odpalania szczególnie wymagających aplikacji. Ponadto smartfon będzie wyposażony w podwójny aparat 12 Mpix f/1.8 i 8 Mpix f/2.2 z funkcją zapamiętywania ustawień użytkownika i rozpoznawania obiektów w kadrze.

ZenFone 5 wygląda identycznie, jak 5Z, i różni się jedynie niektórymi specyfikacjami. Zastosowano w nim procesor Snapdragon 636, od 4 do 6 GB RAM i maksymalnie 64 GB pamięci – system operacyjny, aparat i pozostałe funkcje pozostaną bez zmian. Trzecim urządzeniem zaprezentowanym podczas targów jest ZenFone 5 Lite. Telefon wyposażony jest w ekran 6 cali, procesor Snapdragon 430 lub 630, od 4 do 6 GB RAM i do 64 GB pamięci. Ciekawy jest natomiast zastosowany w nim układ fotograficzny – 5 Lite ma bowiem dwa podwójne aparaty, jeden z przodu, jeden z tyłu. Jego dokładna specyfikacja nie została podana. Ceny urządzeń nie są jeszcze znane, ale Asus zapowiada, że będą one bardzo atrakcyjne dla użytkownika.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy