Połącz się z nami

Newsy

iRobot Terra – robot koszący trawę

Roomba dla trawnika.

Osoby, które nienawidzą kosić trawników niemal tak bardzo, jak odkurzać dywanów, mogą odetchnąć z ulgą. iRobot zaprezentował właśnie kolejnego robota sprzątającego, który przeznaczony jest do porządkowania zieleni w ogródku.

Pod względem konstrukcyjnym iRobot Terra przypomina Roombę, choć oczywiście przystosowany jest do trudniejszych warunków pracy. Robot wyposażony jest w duże koła z wyraźnym bieżnikiem, które ułatwiają mu poruszanie się po mokrym i śliskim gruncie, a ponadto dobrze znosi opady atmosferyczne i inne niekorzystne zjawiska pogodowe.

Do poruszania się po ogródku wykorzystuje on bezprzewodowe punkty orientacyjne, dzięki którym rozpoznaje swoje położenie. Robotem steruje się za pomocą aplikacji; podczas pierwszego uruchomienia należy za jej pomocą przeprowadzić urządzenie wzdłuż granic trawnika i wskazać mu punkty, w które nie powinno wjeżdżać (na przykład kwietniki). Terra zapamięta te informacje i wykorzysta je do stworzenia mapy koszenia. W aplikacji ustawimy także żądaną wysokość trawnika i harmonogram pracy. Podobnie jak Roomba robot będzie automatycznie wracał do stacji dokującej gdy zakończy sprzątanie lub jego akumulator będzie bliski wyładowania.

iRobot Terra na razie nie jest dostępny w sprzedaży – producent obiecuje, że w tym roku urządzenie pojawi się na wybranych rynkach, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu pilotażowego, a na ogólnoświatową premierę będziemy musieli poczekać do 2020 roku. Póki co nieznane są również zasięg i cena robota.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Pół miliona iRobotów w Polsce

Newsy

iRobot na miarę potrzeb

Publikacje

TEST: iRobot Roomba s9+

Testy

iRobot x Anna Halarewicz – gdy technologia i sztuka łączą siły w szczytnym celu

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!