Połącz się z nami

Newsy

iRobot Terra – robot koszący trawę

Roomba dla trawnika.

Opublikowane

dnia

Osoby, które nienawidzą kosić trawników niemal tak bardzo, jak odkurzać dywanów, mogą odetchnąć z ulgą. iRobot zaprezentował właśnie kolejnego robota sprzątającego, który przeznaczony jest do porządkowania zieleni w ogródku.

Pod względem konstrukcyjnym iRobot Terra przypomina Roombę, choć oczywiście przystosowany jest do trudniejszych warunków pracy. Robot wyposażony jest w duże koła z wyraźnym bieżnikiem, które ułatwiają mu poruszanie się po mokrym i śliskim gruncie, a ponadto dobrze znosi opady atmosferyczne i inne niekorzystne zjawiska pogodowe.

Do poruszania się po ogródku wykorzystuje on bezprzewodowe punkty orientacyjne, dzięki którym rozpoznaje swoje położenie. Robotem steruje się za pomocą aplikacji; podczas pierwszego uruchomienia należy za jej pomocą przeprowadzić urządzenie wzdłuż granic trawnika i wskazać mu punkty, w które nie powinno wjeżdżać (na przykład kwietniki). Terra zapamięta te informacje i wykorzysta je do stworzenia mapy koszenia. W aplikacji ustawimy także żądaną wysokość trawnika i harmonogram pracy. Podobnie jak Roomba robot będzie automatycznie wracał do stacji dokującej gdy zakończy sprzątanie lub jego akumulator będzie bliski wyładowania.

iRobot Terra na razie nie jest dostępny w sprzedaży – producent obiecuje, że w tym roku urządzenie pojawi się na wybranych rynkach, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu pilotażowego, a na ogólnoświatową premierę będziemy musieli poczekać do 2020 roku. Póki co nieznane są również zasięg i cena robota.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne