Połącz się z nami

Newsy

iRobot Terra – robot koszący trawę

Roomba dla trawnika.

Opublikowane

dnia

Osoby, które nienawidzą kosić trawników niemal tak bardzo, jak odkurzać dywanów, mogą odetchnąć z ulgą. iRobot zaprezentował właśnie kolejnego robota sprzątającego, który przeznaczony jest do porządkowania zieleni w ogródku.

Pod względem konstrukcyjnym iRobot Terra przypomina Roombę, choć oczywiście przystosowany jest do trudniejszych warunków pracy. Robot wyposażony jest w duże koła z wyraźnym bieżnikiem, które ułatwiają mu poruszanie się po mokrym i śliskim gruncie, a ponadto dobrze znosi opady atmosferyczne i inne niekorzystne zjawiska pogodowe.

Do poruszania się po ogródku wykorzystuje on bezprzewodowe punkty orientacyjne, dzięki którym rozpoznaje swoje położenie. Robotem steruje się za pomocą aplikacji; podczas pierwszego uruchomienia należy za jej pomocą przeprowadzić urządzenie wzdłuż granic trawnika i wskazać mu punkty, w które nie powinno wjeżdżać (na przykład kwietniki). Terra zapamięta te informacje i wykorzysta je do stworzenia mapy koszenia. W aplikacji ustawimy także żądaną wysokość trawnika i harmonogram pracy. Podobnie jak Roomba robot będzie automatycznie wracał do stacji dokującej gdy zakończy sprzątanie lub jego akumulator będzie bliski wyładowania.

iRobot Terra na razie nie jest dostępny w sprzedaży – producent obiecuje, że w tym roku urządzenie pojawi się na wybranych rynkach, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu pilotażowego, a na ogólnoświatową premierę będziemy musieli poczekać do 2020 roku. Póki co nieznane są również zasięg i cena robota.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne