Połącz się z nami

Newsy

iRobot Terra – robot koszący trawę

Roomba dla trawnika.

Opublikowane

dnia

Osoby, które nienawidzą kosić trawników niemal tak bardzo, jak odkurzać dywanów, mogą odetchnąć z ulgą. iRobot zaprezentował właśnie kolejnego robota sprzątającego, który przeznaczony jest do porządkowania zieleni w ogródku.

Pod względem konstrukcyjnym iRobot Terra przypomina Roombę, choć oczywiście przystosowany jest do trudniejszych warunków pracy. Robot wyposażony jest w duże koła z wyraźnym bieżnikiem, które ułatwiają mu poruszanie się po mokrym i śliskim gruncie, a ponadto dobrze znosi opady atmosferyczne i inne niekorzystne zjawiska pogodowe.

Do poruszania się po ogródku wykorzystuje on bezprzewodowe punkty orientacyjne, dzięki którym rozpoznaje swoje położenie. Robotem steruje się za pomocą aplikacji; podczas pierwszego uruchomienia należy za jej pomocą przeprowadzić urządzenie wzdłuż granic trawnika i wskazać mu punkty, w które nie powinno wjeżdżać (na przykład kwietniki). Terra zapamięta te informacje i wykorzysta je do stworzenia mapy koszenia. W aplikacji ustawimy także żądaną wysokość trawnika i harmonogram pracy. Podobnie jak Roomba robot będzie automatycznie wracał do stacji dokującej gdy zakończy sprzątanie lub jego akumulator będzie bliski wyładowania.

iRobot Terra na razie nie jest dostępny w sprzedaży – producent obiecuje, że w tym roku urządzenie pojawi się na wybranych rynkach, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu pilotażowego, a na ogólnoświatową premierę będziemy musieli poczekać do 2020 roku. Póki co nieznane są również zasięg i cena robota.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne