Połącz się z nami

Newsy

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

Opublikowane

dnia

Na rynku dostępne jest sporo gadżetów sygnowanych przez Nokię, ale raczej nie uświadczymy wśród nich inteligentnych ubrań. Chyba, że jesteśmy zainteresowani specjalistycznym sprzętem dla służb ratunkowych, ponieważ firma właśnie zaprezentowała przeznaczoną dla nich inteligentną kurtkę CHASE LifeTech FR.

CHASE LifeTech FR jest efektem współpracy Finów z HMD Global z południowokoreańskim producentem ubrań Kolon i czeskimi deweloperami z GINA. Na pierwszy rzut oka kurtka wygląda jak zwykły ubiór roboczy, wystarczy przyjrzeć się jej nieco bliżej, aby zauważyć elektroniczne moduły wyposażone w czujniki rejestrujące parametry organizmu i otaczającego środowiska. Można je wymieniać tak, aby jak najlepiej odpowiadały danej sytuacji – strażakowi znacznie bardziej przyda się czujnik temperatury i poziomu CO, niż policjantowi. Dane zebrane przez kurtkę przesyłane są do centrali, w której można monitorować je w czasie rzeczywistym, kontrolując to, co akurat dzieje się z funkcjonariuszami.

Kurtka CHASE LifeTech FR zaprezentowana podczas targów to produkt koncepcyjny, ale pracujące nad nim podmioty zapewniają, że w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy powinny wdrożyć produkt wśród funkcjonariuszy służb publicznych na całym świecie. Po tym okresie na rynek ma trafić także wersja komercyjna.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne