Połącz się z nami

Newsy

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

Na rynku dostępne jest sporo gadżetów sygnowanych przez Nokię, ale raczej nie uświadczymy wśród nich inteligentnych ubrań. Chyba, że jesteśmy zainteresowani specjalistycznym sprzętem dla służb ratunkowych, ponieważ firma właśnie zaprezentowała przeznaczoną dla nich inteligentną kurtkę CHASE LifeTech FR.

CHASE LifeTech FR jest efektem współpracy Finów z HMD Global z południowokoreańskim producentem ubrań Kolon i czeskimi deweloperami z GINA. Na pierwszy rzut oka kurtka wygląda jak zwykły ubiór roboczy, wystarczy przyjrzeć się jej nieco bliżej, aby zauważyć elektroniczne moduły wyposażone w czujniki rejestrujące parametry organizmu i otaczającego środowiska. Można je wymieniać tak, aby jak najlepiej odpowiadały danej sytuacji – strażakowi znacznie bardziej przyda się czujnik temperatury i poziomu CO, niż policjantowi. Dane zebrane przez kurtkę przesyłane są do centrali, w której można monitorować je w czasie rzeczywistym, kontrolując to, co akurat dzieje się z funkcjonariuszami.

Kurtka CHASE LifeTech FR zaprezentowana podczas targów to produkt koncepcyjny, ale pracujące nad nim podmioty zapewniają, że w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy powinny wdrożyć produkt wśród funkcjonariuszy służb publicznych na całym świecie. Po tym okresie na rynek ma trafić także wersja komercyjna.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartfony Nokia od HMD Global

Newsy

Nokia pracuje nad komórką z Androidem

Newsy

IFA 2019: reedycja Nokii 2720 Flip z 4G i Asystentem Google

Newsy

Premiera budżetowej Nokii 2.2

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!