Połącz się z nami

Newsy

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

MWC 2018: inteligentna kurtka od Nokii

Opublikowane

dnia

Na rynku dostępne jest sporo gadżetów sygnowanych przez Nokię, ale raczej nie uświadczymy wśród nich inteligentnych ubrań. Chyba, że jesteśmy zainteresowani specjalistycznym sprzętem dla służb ratunkowych, ponieważ firma właśnie zaprezentowała przeznaczoną dla nich inteligentną kurtkę CHASE LifeTech FR.

CHASE LifeTech FR jest efektem współpracy Finów z HMD Global z południowokoreańskim producentem ubrań Kolon i czeskimi deweloperami z GINA. Na pierwszy rzut oka kurtka wygląda jak zwykły ubiór roboczy, wystarczy przyjrzeć się jej nieco bliżej, aby zauważyć elektroniczne moduły wyposażone w czujniki rejestrujące parametry organizmu i otaczającego środowiska. Można je wymieniać tak, aby jak najlepiej odpowiadały danej sytuacji – strażakowi znacznie bardziej przyda się czujnik temperatury i poziomu CO, niż policjantowi. Dane zebrane przez kurtkę przesyłane są do centrali, w której można monitorować je w czasie rzeczywistym, kontrolując to, co akurat dzieje się z funkcjonariuszami.

Kurtka CHASE LifeTech FR zaprezentowana podczas targów to produkt koncepcyjny, ale pracujące nad nim podmioty zapewniają, że w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy powinny wdrożyć produkt wśród funkcjonariuszy służb publicznych na całym świecie. Po tym okresie na rynek ma trafić także wersja komercyjna.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza premierę 4 sezonu „Domu z papieru”

Najnowszy sezon serialu dostępny na Netflix od 3 kwietnia 2020.

Opublikowane

dnia

przez

Ogłoszenie daty premiery czwartego sezonu Domu z papieru było jedną z niespodzianek podczas CCXP (Brazil Comic Con Experience).

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne