Połącz się z nami

Technologie

Lexus prezentuje samochód koncepcyjny LF-30

Dron w bagażniku i 3,8 sekundy do setki.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne są pod wieloma względami najciekawszymi samochodami, ponieważ pokazują one, jak ich producenci wyobrażają sobie przyszłość motoryzacji. Według Lexusa jest ona elektryczna, stylowa i autonomiczna.

Pod względem designu LF-30 jest typowym autem koncepcyjnym, o odważnych, geometrycznych liniach i nietypowej bryle. To także pojazd autonomiczny z technologią Lexus Teammate, który pozwalał będzie jednak na bezpośrednie sterowanie przez kierowcę. Jego wnętrze utrzymane jest w szkle, aluminium i skórze. Ogromny, przeszklony dach ze zmiennym stopniem przezroczystości będzie pełnił funkcję dodatkowego ekranu systemu infotainment, a jego funkcjami będziemy sterować za pomocą gestów. Kierowca i pasażer z przodu otrzymają natomiast własne ekrany.

Samochód otrzymał cztery silniki elektryczne, po jednym na każde koło, które generują łącznie 536 KM i moment obrotowy 700 Nm, co pozwala rozpędzić auto od zera do setki w 3,8 s. Bateria litowo-jonowa o pojemności 110 kWh według testów WLTP wystarczy na przejechanie 500 km. Lexus LF-30 będzie inteligentnie dostosowywał harmonogram ładowania do planu dnia kierowcy. W jego bagażniku znajdzie się natomiast… dron. Lexus Airporter to niewielki, autonomiczny robot przeznaczony do noszenia bagaży z auta prosto do domu kierowcy.

Koncepcyjny samochód Lexusa najprawdopodobniej nigdy nie będzie dostępny komercyjnie, ale zastosowane w nim rozwiązania – jak najbardziej. Najlepiej potwierdza to sam producent, który zaznacza, że towarzyszące powstaniu LF-30 inspiracje będą obecne we wszystkich przyszłych samochodach elektrycznych marki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne