Połącz się z nami

Newsy

Porsche stworzy statek do uniwersum Gwiezdnych Wojen

Pojawi się w filmie Skywalker: Odrodzenie

Galaktyczne podróże już wkrótce staną się bardziej luksusowe. Porsche właśnie potwierdziło swoją współpracę z Lucasfilm na planie zwieńczenia najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen. Producent aut zaprojektuje i zbuduje model nowego statku kosmicznego.

O kosmicznym „porszaku” wiemy niewiele – na zdjęciach towarzyszących oficjalnemu ogłoszeniu współpracy marka zaprezentowała tylko kilka szkiców koncepcyjnych, wyglądających na wstępny etap prac nad statkiem. Prezentują one sporo elementów typowych dla stylistyki niemieckiego producenta aut, przede wszystkim zakrzywione, aerodynamiczne linie „nadwozia”. Projektanci Porsche spotkają się z przedstawicielami Lucasfilm w Stuttgarcie i San Francisco, gdzie sfinalizują design statku – jego ostateczny design zobaczymy dopiero w filmie. Nie wiadomo, w jakim stopniu zaawansowania jest obecnie projekt, ale wiadomo, że Porsche ma niewiele czasu – premiera nowego filmu jest zaplanowana na 20 grudnia, czyli za niecałe 2 miesiące.

W oświadczeniu wydanym przez Porsche jego przedstawiciele podkreślają, że chociaż luksusowe samochody i statki kosmiczne na pierwszy rzut oka nie mają zbyt wiele wspólnego, ale łączy je wspólna filozofia wzornictwa. Marka podkreśla, że praca przy tak kultowym uniwersum to ekscytujące wyzwanie, a obydwie strony będą mogły skorzystać na tej współpracy. Niemiecki producent rozpoczął niedawno jeszcze jeden „nadziemny” projekt, wspólnie z Boeingiem. Ciekawe, czy w projekcie latającej taksówki znajdą się inspiracje ze statku kosmicznego?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czerwiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Auto elektryczne od Dysona, które nie ujrzy światła dziennego

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!