Połącz się z nami

Technologie

Porsche stworzy statek do uniwersum Gwiezdnych Wojen

Pojawi się w filmie Skywalker: Odrodzenie

Opublikowane

dnia

Galaktyczne podróże już wkrótce staną się bardziej luksusowe. Porsche właśnie potwierdziło swoją współpracę z Lucasfilm na planie zwieńczenia najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen. Producent aut zaprojektuje i zbuduje model nowego statku kosmicznego.

O kosmicznym „porszaku” wiemy niewiele – na zdjęciach towarzyszących oficjalnemu ogłoszeniu współpracy marka zaprezentowała tylko kilka szkiców koncepcyjnych, wyglądających na wstępny etap prac nad statkiem. Prezentują one sporo elementów typowych dla stylistyki niemieckiego producenta aut, przede wszystkim zakrzywione, aerodynamiczne linie „nadwozia”. Projektanci Porsche spotkają się z przedstawicielami Lucasfilm w Stuttgarcie i San Francisco, gdzie sfinalizują design statku – jego ostateczny design zobaczymy dopiero w filmie. Nie wiadomo, w jakim stopniu zaawansowania jest obecnie projekt, ale wiadomo, że Porsche ma niewiele czasu – premiera nowego filmu jest zaplanowana na 20 grudnia, czyli za niecałe 2 miesiące.

W oświadczeniu wydanym przez Porsche jego przedstawiciele podkreślają, że chociaż luksusowe samochody i statki kosmiczne na pierwszy rzut oka nie mają zbyt wiele wspólnego, ale łączy je wspólna filozofia wzornictwa. Marka podkreśla, że praca przy tak kultowym uniwersum to ekscytujące wyzwanie, a obydwie strony będą mogły skorzystać na tej współpracy. Niemiecki producent rozpoczął niedawno jeszcze jeden „nadziemny” projekt, wspólnie z Boeingiem. Ciekawe, czy w projekcie latającej taksówki znajdą się inspiracje ze statku kosmicznego?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne