Połącz się z nami

Technologie

Internet Starlink od SpaceX już w 2020 roku

Elon Musk sam wysłał pierwszego tweeta za jego pomocą.

Opublikowane

dnia

Starlink to ambitny projekt, który obejmuje tysiące miniaturowych satelit oferujących szybkie i stabilne łącze internetowe. Na razie jest on w fazie testów, ale Elon Musk przewiduje, że już w przyszłym roku trafi on do użytku komercjalnego.

Pierwszy test nowego łącza przeprowadził sam założyciel firmy, który wysłał za pośrednictwem systemu satelitarnego Starlink tweeta – a po kilku minutach potwierdził swoje niedowierzanie faktem, że mu się to udało. Próba ta pokazuje, że prace nad satelitarnym internetem postępują do przodu. Póki co jest on niedostępny dla szerokiej publiczności: na system składa się jedynie 55 działających satelit z planowanych ponad 40 000, a Elon Musk posiada specjalny terminal pozwalający na łączenie się z internetem we własnym domu. Szef SpaceX jest jednak dobrej myśli i twierdzi, że już w połowie przyszłego roku Starlink będzie mógł dostarczać łącze mieszkańcom najpierw Stanów Zjednoczonych, a następnie Kanady i całego świata.

Pierwszą fazą rozbudowy systemu będzie wysłanie na orbitę kolejnych 12 000 miniaturowych jednostek, które odpowiedzialne są za obsługę połączeń. Docelowo dołączy do nich jeszcze ponad 30 000 satelit, tworzących razem sieć pozwalającą na obsługę zarówno klientów prywatnych, jak i ośrodków rządowych. Aby korzystać z usługi Starlink, każdy użytkownik otrzyma swój terminal – jest on właśnie w fazie projektowania, a znając Elona Muska, będzie to designerski sprzęt.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne