Połącz się z nami

Newsy

Kontrolery do Switcha jak pady do NES-a

Zaprojektowane specjalnie dla reedycji retro gier.

Wielu fanów Nintendo wychowało się wraz z bohaterami gier na NES-a czy SNES-a i na pewno czasami odczuwają oni nostalgię za dawnymi tytułami i konsolami. Szykuje się dla nich kolejna okazja do wspominania starych czasów – Nintendo właśnie zaprezentowało bezprzewodowe kontrolery do Switcha wyglądające jak pady do NES-a.

Nowe Joy-Cony do złudzenia przypominają kontrolery klasycznej konsoli. Jedyną widoczną różnicą jest brak przewodów i umieszczone w górnej części pada gniazdo służące do podłączenia urządzenia do ekranu Switcha. Z kontrolerów skorzystamy przede wszystkim podczas gry w tytuły przeniesione z Nintendo Entertainment System, na przykład Mario Bros. czy The Legend of Zelda. Już niedługo trafią one na nasze ekrany w ramach usługi abonamentowej Switch Online Service. Jej ogłoszenie wywołało dość mieszane uczucia wśród fanów: z jednej strony subskrypcja do Switcha umożliwi graczom zapisywanie stanów gry w chmurze i zagranie w szereg darmowych tytułów, z drugiej jednak odbierze ona darmowym użytkownikom możliwość gry online w niektóre popularne tytuły typu Splatoon 2.

To nie jedyne nowości zapowiedziane przez Nintendo. W ciągu najbliższych miesięcy na konsolę trafią nowe odsłony serii Animal Crossing i Luigi’s Mansion. Na Switchu zagramy także w pakiet remasterów gier Final Fantasy zawierający m. in kultową siódmą część serii oraz remake nietypowego Katamari Damacy. Swój port na konsolę Nintendo otrzyma również strategia turowa Civilization VI.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nintendo zdradza sekrety Mario Kart w wersji AR

Newsy

Google Magenta prezentuje interaktywne studio muzyczne Lo-Fi

Newsy

Super Mario Maker 2 z trybem World Maker

Gaming

DualSense – kontroler do PlayStation 5

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!