SOCJAL
Do góry


Kontrolery do Switcha jak pady do NES-a

Zaprojektowane specjalnie dla reedycji retro gier.

Wielu fanów Nintendo wychowało się wraz z bohaterami gier na NES-a czy SNES-a i na pewno czasami odczuwają oni nostalgię za dawnymi tytułami i konsolami. Szykuje się dla nich kolejna okazja do wspominania starych czasów – Nintendo właśnie zaprezentowało bezprzewodowe kontrolery do Switcha wyglądające jak pady do NES-a.

Nowe Joy-Cony do złudzenia przypominają kontrolery klasycznej konsoli. Jedyną widoczną różnicą jest brak przewodów i umieszczone w górnej części pada gniazdo służące do podłączenia urządzenia do ekranu Switcha. Z kontrolerów skorzystamy przede wszystkim podczas gry w tytuły przeniesione z Nintendo Entertainment System, na przykład Mario Bros. czy The Legend of Zelda. Już niedługo trafią one na nasze ekrany w ramach usługi abonamentowej Switch Online Service. Jej ogłoszenie wywołało dość mieszane uczucia wśród fanów: z jednej strony subskrypcja do Switcha umożliwi graczom zapisywanie stanów gry w chmurze i zagranie w szereg darmowych tytułów, z drugiej jednak odbierze ona darmowym użytkownikom możliwość gry online w niektóre popularne tytuły typu Splatoon 2.

To nie jedyne nowości zapowiedziane przez Nintendo. W ciągu najbliższych miesięcy na konsolę trafią nowe odsłony serii Animal Crossing i Luigi’s Mansion. Na Switchu zagramy także w pakiet remasterów gier Final Fantasy zawierający m. in kultową siódmą część serii oraz remake nietypowego Katamari Damacy. Swój port na konsolę Nintendo otrzyma również strategia turowa Civilization VI.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy