Połącz się z nami

Newsy

Kontrolery do Switcha jak pady do NES-a

Zaprojektowane specjalnie dla reedycji retro gier.

Opublikowane

dnia

Wielu fanów Nintendo wychowało się wraz z bohaterami gier na NES-a czy SNES-a i na pewno czasami odczuwają oni nostalgię za dawnymi tytułami i konsolami. Szykuje się dla nich kolejna okazja do wspominania starych czasów – Nintendo właśnie zaprezentowało bezprzewodowe kontrolery do Switcha wyglądające jak pady do NES-a.

Nowe Joy-Cony do złudzenia przypominają kontrolery klasycznej konsoli. Jedyną widoczną różnicą jest brak przewodów i umieszczone w górnej części pada gniazdo służące do podłączenia urządzenia do ekranu Switcha. Z kontrolerów skorzystamy przede wszystkim podczas gry w tytuły przeniesione z Nintendo Entertainment System, na przykład Mario Bros. czy The Legend of Zelda. Już niedługo trafią one na nasze ekrany w ramach usługi abonamentowej Switch Online Service. Jej ogłoszenie wywołało dość mieszane uczucia wśród fanów: z jednej strony subskrypcja do Switcha umożliwi graczom zapisywanie stanów gry w chmurze i zagranie w szereg darmowych tytułów, z drugiej jednak odbierze ona darmowym użytkownikom możliwość gry online w niektóre popularne tytuły typu Splatoon 2.

To nie jedyne nowości zapowiedziane przez Nintendo. W ciągu najbliższych miesięcy na konsolę trafią nowe odsłony serii Animal Crossing i Luigi’s Mansion. Na Switchu zagramy także w pakiet remasterów gier Final Fantasy zawierający m. in kultową siódmą część serii oraz remake nietypowego Katamari Damacy. Swój port na konsolę Nintendo otrzyma również strategia turowa Civilization VI.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne