Połącz się z nami

Newsy

Inne nowości z konferencji Apple

Apple Watch Series 4, iOS 12 i akcesoria.

Opublikowane

dnia

Oprócz nowych iPhone’ów Apple zaprezentowało sporo innych nowości. Wśród nich znalazły się czwarta seria Apple Watch, nowe wersje iOS oraz watchOS, a także kilka innych ciekawych drobiazgów z dziedziny smart home i audio.

Również w przypadku nowego smartwatcha plotki okazały się prawdą. Apple Watch Series 4 został wyposażony w ekranik o 35% większy niż w poprzedniej generacji – krawędzie wyświetlacza niemal dotykają teraz krawędzi zegarka bez fizycznego powiększania koperty. Dzięki temu zabiegowi urządzenie będzie pasowało do pasków i akcesoriów zaprojektowanych z myślą o poprzednich Apple Watchach. Wewnątrz znajdzie się dwurdzeniowy procesor S4, odbiornik GPS oraz szereg czujników: wysokościomierz, żyroskop, przyspieszeniomierz, elektrody EKG i sensor tętna. To pierwszy na świecie smartwatch z funkcją elektrokardiogramu. Wszystkie funkcje zdrowotne będą obsługiwane za pomocą Apple Health. Apple Watch Series 4 oferowany będzie z LTE+GPS oraz jedynie z GPS – do Polski trafi jedynie ten drugi wariant. Za smartwatch z 40-milimetrową kopertą zapłacimy 1 900 PLN, a za wersję 44 mm – 2 050 PLN.

Wraz z nowymi produktami Apple ogłosiło nowe wersje systemów operacyjnych iOS i watchOS. iOS 12 trafi na telefony w przyszły poniedziałek. Wśród zapowiadanych nowości znajdzie się tryb Screen Time pozwalający użytkownikowi określić, ile czasu powinien spędzać przy danej aplikacji, odświeżony system grupowania powiadomień i nowe dodatki AR. Tego samego dnia smartwatche Apple otrzymają aktualizację do watchOS 5 zawierającą między innymi tryb walkie-talkie. Podczas konferencji producent wspomniał również o nowych funkcjach HomePoda takich, jak możliwość obsługi połączeń telefonicznych, oraz wariantach kolorystycznych słuchawek Beats inspirowanych nowymi iPhone’ami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne