Połącz się z nami

Publikacje

Karta graficzna dla gamera – jakie modele są polecane?

Dobry sprzęt to podstawa!

Opublikowane

dnia

Miłośnicy gier komputerowych mają szczególne wymagania, jeśli chodzi o sprzęt, z którego korzystają. Jaka karta graficzna jest odpowiednia do komputera dla gracza? Oto 7 polecanych modeli w roku 2018.

1/ ASUS GTX 1060 3GB

Jest to stosunkowo prosta karta graficzna, która jest wyposażona w układ Nvidia GeForce GTX 1060 i 3 GB pamięci GDDR5. Jest to model wydajny, choć przy dużym obciążeniu układ chłodzący może pracować głośno.
Koszt: ok. 1450 złotych

2/ Gigabyte GTX 1060 3GB

Kartę wyróżnia możliwość pracy przy dużym obciążeniu przez wiele godzin bez przerwy. Wentylator może pracować dość głośno, jednak podzespół jest tak wydajny, że ewentualny hałas rekompensują płynnie działające gry o wysokich wymaganiach. Model jest dostosowany do przestronnych obudów komputerowych.
Koszt: ok. 1420 złotych

3/ ASUS ROG Strix GTX 1050Ti

Model jest oparty na topowym układzie ASUS ROG Strix GTX 1050Ti, z którego producent wydobył maksimum wydajności. Karta jest wyposażona w układ chłodzący z dwoma wiatrakami, które mogą pracować w trybie pasywnym. Dzięki tej opcji, podzespół pracuje bezgłośnie podczas przeglądania stron internetowych lub używania programów biurowych.
Koszt: ok. 1150 złotych

4/ MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4GB

Jest to karta graficzna odpowiednia dla graczy, którzy szukają podzespołów o wysokiej trwałości. Element może pracować przez długie lata bez utraty wydajności. Karta jest wyposażona w dwa wiatraki, które pracują w trybie półpasywnym i uruchamiają się w przypadku przekroczenia określonej temperatury.
Koszt: ok. 1100 złotych

5/ MSI GTX 1060 3GB

Karta jest wyposażona wyłącznie w jeden wiatrak, jednak specjalna konstrukcja sprawia, że nawet przy niskich obrotach cyrkulacja powietrza jest szybka i pozwala na utrzymanie prawidłowej temperatury podzespołu. Jej praca jest dość głośna, jednak sprzęt rekompensuje hałas sprawnością przy dużych obciążeniach.
Koszt: ok. 1400 złotych

6/ Gigabyte GTX 1050 Ti OC 4GB

Karta jest odpowiednia do dużych obudów. Jej konstrukcja zapewnia znakomitą wydajność i potężne chłodzenie, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niewielkich rozmiarów podzespołu. Karta posiada dwa wiatraki.
Koszt: ok. 1060 złotych

7/ NVIDIA Quadro K1200

Jest to karta, która odpowiada nie tylko na wymagania gamerów, ale i osób, które obsługują zaawansowane programy graficzne. Układ zainstalowany w karcie umożliwia obsługiwanie czterech monitorów jednocześnie, z których każdy może działać w rozdzielczości 4K i 3840 x 2160 pikseli. Dzięki zastosowaniu niskoprofilowej konstrukcji, karta graficzna mieści się nawet w kompaktowych obudowach komputerowych.
Koszt: ok. 1450 złotych

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne