Połącz się z nami

Newsy

Jeff Bezos zarobił 13 mld USD w jeden dzień

Bogaci stają się bogatsi.

Czasy są obecnie wyjątkowo trudne dla większości z nas. Wiele osób musi mierzyć się z utratą pracy, obniżkami pensji i przyszłością, która nie napawa optymizmem, biorąc pod uwagę widmo dalszego egzystowania w pandemii. Jak się jednak okazuje nie wszyscy mają powody do obaw. Jak donosi serwis Bloomberg wartość majątku Jeffa Bezosa, CEO Amazona, wzrosła o kolejne 13 mld USD w zaledwie jeden dzień.

Pandemia jest bez wątpienia problemem nas wszystkich, ale nie da się zaprzeczyć, iż są takie branże lub firmy, którym obecny stan rzeczy jest na rękę. Amazon zajmuje się bowiem nie tylko sprzedażą produktów online, ale również świadczy usługi w chmurze dla ogromnych przedsiębiorstw. Oznacza to, że w czasach izolacji i przebywania w domach ludzie potrzebują obu tych usług jak powietrza. Odnotowany wczoraj wzrost wartości jest największym skokiem tego typu w historii. Dzięki temu majątek Jeffa Bezosa wynosi w tej chwili około 189,3 mld USD. Od początku pandemii kwota ta powiększyła się o 74,4 mld USD. Stoi to oczywiście w moralnej sprzeczności z doniesieniami o fatalnym traktowaniu pracowników Amazona, obniżkach ich pensji czy zamrażaniu jej na czas „kryzysu”, ale o tym już pewnie Jeff wolałby nie rozmawiać.

Co ciekawe, miliarderzy zdają się prosperować znacznie lepiej w czasach koronawirusa. Według danych opublikowanych w kwietniu przez Institute for Policy Studies 34 z 170 najbogatszych miliarderów w USA odnotowało wielomilionowe zyski. Wśród nich znajdują się między innymi wspomniany Bezos, Elon Musk, Eric Tuan (założyciel Zooma) czy chociażby były CEO Microsoftu, Steve Balmer.

[UPDATE 22/07/2020 09:50]

W odpowiedzi na publikację otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Amazona:

Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku. Naszym pracownikom zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. Jesteśmy dumni, że ponad 16 tysięcy osób w Polsce wybrało Amazon na swojego pracodawcę i poleca pracę w firmie swoim rodzinom i znajomym. Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, partnerów oraz klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Już na wczesnym etapie epidemii wprowadziliśmy szereg działań, aby zapewnić dalszą obsługę naszych klientów, przy jednoczesnej dbałości o naszych pracowników. Jesteśmy odpowiedzialną firmą i ściśle przestrzegamy wytycznych rządowych i władz sanitarnych, wdrażając odpowiednie procedury we wszystkich naszych centrach logistycznych. Wartość inwestycji w środki bezpieczeństwa dla pracowników Amazon na całym świecie wyniosła ponad 800 mln USD.

W czasie epidemii, kiedy dostęp do wielu usług jest ograniczony, rola pracowników Amazon jest szczególnie ważna. Aby docenić ich zaangażowanie, firma wprowadziła tymczasowe podwyżki stawek godzinowych, inwestując 800 mln USD. Pracownicy centrów logistycznych realizujący zamówienia, jako wyraz podziękowania, otrzymają też specjalny, jednorazowy bonus. Na ten cel firma przeznaczy łącznie ponad 500 mln USD.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android Auto nareszcie dostępny w Polsce

Newsy

Modułowy komputer Razer Tomahawk dostępny w przedsprzedaży

Newsy

Świąteczny przewodnik prezentowy 2020

Publikacje

HTC XR suite – produktywność przyszłości

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!