Połącz się z nami

Newsy

Intel przerywa prace nad inteligentnymi okularami

Przyczyną jest brak zainteresowania inwestorów.

Opublikowane

dnia

Dwa miesiące temu Intel zaprezentował prototyp inteligentnych okularów AR Vaunt, które miały wyświetlać dodatkowe informacje bezpośrednio na siatkówce oka użytkownika. Mimo eleganckiego designu projekt nie spotkał się z zainteresowaniem inwestorów i właśnie został anulowany.

Intel oficjalnie poinformował o zamknięciu New Devices Group, działu zajmującego się badaniami i wdrażaniem nowych gadżetów. Jako przyczynę podano brak zainteresowania inwestorów i partnerów sprzedaży. Oznacza to koniec prac nad szeregiem produktów, w tym okularów AR o nazwie Vaunt. Miały one działać trochę na zasadzie wyświetlacza HUD, który pokazywał kontekstowe informacje bezpośrednio na siatkówce oka, a aby je odczytać, należało spojrzeć bezpośrednio na wyświetlany obraz. Zaletą produktu Intela miał być także jego mało ekstrawagancki design: proste oprawki bez zbędnych kamer i dodatków w kilku klasycznych wersjach kolorystycznych.

Dlaczego tak atrakcyjny na pierwszy rzut oka projekt, jak Vaunt, się nie udał? Powodem może być tendencja rynkowa do wyposażania inteligentnych gadżetów w procesory ARM, zamiast np. Intel Atom. Intel w ogóle nie ma szczęścia do mobilnych procesorów: ich smartfonowe czipy były znacznie mniej wydajne od tych konkurencyjnych, a zaproponowana w międzyczasie platforma IoT spotkała się z dość chłodnym przyjęciem. Nawet współpraca ze znanymi markami takimi, jak Tag Heuer, nie pomogła inteligentnym gadżetom Intela odnaleźć się na rynku. W takiej sytuacji oraz w świetle wciąż nierozwiązanego problemu bezpieczeństwa Spectre, decyzja o zamknięciu działu NDG wydaje się być uzasadniona.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne