Połącz się z nami

Newsy

Intel przerywa prace nad inteligentnymi okularami

Przyczyną jest brak zainteresowania inwestorów.

Opublikowane

dnia

Dwa miesiące temu Intel zaprezentował prototyp inteligentnych okularów AR Vaunt, które miały wyświetlać dodatkowe informacje bezpośrednio na siatkówce oka użytkownika. Mimo eleganckiego designu projekt nie spotkał się z zainteresowaniem inwestorów i właśnie został anulowany.

Intel oficjalnie poinformował o zamknięciu New Devices Group, działu zajmującego się badaniami i wdrażaniem nowych gadżetów. Jako przyczynę podano brak zainteresowania inwestorów i partnerów sprzedaży. Oznacza to koniec prac nad szeregiem produktów, w tym okularów AR o nazwie Vaunt. Miały one działać trochę na zasadzie wyświetlacza HUD, który pokazywał kontekstowe informacje bezpośrednio na siatkówce oka, a aby je odczytać, należało spojrzeć bezpośrednio na wyświetlany obraz. Zaletą produktu Intela miał być także jego mało ekstrawagancki design: proste oprawki bez zbędnych kamer i dodatków w kilku klasycznych wersjach kolorystycznych.

Dlaczego tak atrakcyjny na pierwszy rzut oka projekt, jak Vaunt, się nie udał? Powodem może być tendencja rynkowa do wyposażania inteligentnych gadżetów w procesory ARM, zamiast np. Intel Atom. Intel w ogóle nie ma szczęścia do mobilnych procesorów: ich smartfonowe czipy były znacznie mniej wydajne od tych konkurencyjnych, a zaproponowana w międzyczasie platforma IoT spotkała się z dość chłodnym przyjęciem. Nawet współpraca ze znanymi markami takimi, jak Tag Heuer, nie pomogła inteligentnym gadżetom Intela odnaleźć się na rynku. W takiej sytuacji oraz w świetle wciąż nierozwiązanego problemu bezpieczeństwa Spectre, decyzja o zamknięciu działu NDG wydaje się być uzasadniona.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne