Połącz się z nami

Newsy

DJI udoskonala system ochrony lotnisk przed dronami

Tym razem trafi także do Polski.

Opublikowane

dnia

Tuż przed świętami londyńskie lotnisko Gatwick zostało zablokowane przez drona, który naruszył jego przestrzeń powietrzną. Aby zapobiec tego typu incydentom coraz więcej lotnisk zdecydowało się na zakup systemów chroniących przed dronami. Jeden z nich opracowuje znany producent bezzałogowców.

System GEO 2.0 zaprezentowany przez DJI wykorzystuje geofencing, czyli wirtualne ogrodzenie złożone z sygnałów z satelitów nawigacyjnych i GPS, które automatycznie blokują drony przed wleceniem nad zabroniony obszar. Strefa wyłączona z ruchu dla bezzałogowców jest podzielona na kilka podstref, z których niektóre będą całkowicie niedostępne dla dronów, a niektóre otwarte pod warunkiem dopełnienia niezbędnych formalności. Te ostatnie wydzielone są dla pilotów posiadających odpowiednie, uprzednio zweryfikowane i ważne uprawnienia. Przed przeleceniem przez ogrodzenie dron będzie musiał otrzymać specjalne pozwolenie ważne tylko podczas lotu – czas oczekiwania na nie wyniesie do 30 minut. System działa oczywiście jedynie z dronami DJI.

Firma planuje uruchomienie swojego systemu do końca miesiąca w 32 krajach Europy. Wśród nich znajdzie się także Polska, która do tej pory nie była partnerem DJI w projekcie geofencingu – niestety, nie wiadomo, gdzie dokładnie zostanie on wdrożony. Kraje, które posiadały dostęp do pierwszej wersji systemu GEO, otrzymają dostęp do nowej wersji. Do czasu wprowadzenia GEO 2.0 wszystkie drony DJI i towarzysząca im aplikacja powinny otrzymać stosowną aktualizację. „Nauczy” je ona interpretować sygnały wysyłane przez nadajniki i reagować na geofencing.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne