Połącz się z nami

Newsy

IKEA rozpoczyna współpracę z Xiaomi

Integracja rozwiązań smart home i nowe produkty.

Opublikowane

dnia

To dobrze, gdy inteligentne urządzenia różnych producentów współpracują ze sobą – dzięki temu zarządzanie inteligentnym domem może być efektywniejsze. Producent popularnych smartfonów Xiaomi postanowił rozwinąć swoją ofertę smart home we współpracy z siecią meblową IKEA.

Pierwszym krokiem we współpracy jest integracja inteligentnej platformy Xiaomi z systemem zdalnie sterowanego oświetlenia IKEA Trådfri. Oznacza to, że żarówki szwedzkiego giganta będą od grudnia obsługiwane za pomocą aplikacji Mi Home i sztucznej inteligencji Xiao Ai. Na początek to niewiele, ale firmy zapewniają, że w ciągu najbliższych lat zaprezentują więcej zintegrowanych rozwiązań. Aktualizacja trafi do użytkowników z całego świata, ale to odbiorcy z Chin mogą już wkrótce liczyć na najciekawsze oferty. Niektóre źródła podają bowiem, że do stacjonarnych sklepów sieci IKEA w Chinach trafią inteligentne produkty od Xiaomi, dzięki czemu wszystkie zakupy smart home będzie można zrobić w jednym miejscu.

Chiński producent planuje mocne wejście na rynek inteligentnego sprzętu domowego i Internetu Rzeczy. Obecnie ekosystem Mi Home składa się z niewielkiej liczby urządzeń, ale Xiaomi podaje, że w tym roku zainwestowało w ponad 100 małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i tworzeniem produktów smart home. Ich propozycje będą zgodne z platformą Xiaomi i dostępne dla klientów z całego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne