Połącz się z nami

Newsy

IKEA rozpoczyna współpracę z Xiaomi

Integracja rozwiązań smart home i nowe produkty.

To dobrze, gdy inteligentne urządzenia różnych producentów współpracują ze sobą – dzięki temu zarządzanie inteligentnym domem może być efektywniejsze. Producent popularnych smartfonów Xiaomi postanowił rozwinąć swoją ofertę smart home we współpracy z siecią meblową IKEA.

Pierwszym krokiem we współpracy jest integracja inteligentnej platformy Xiaomi z systemem zdalnie sterowanego oświetlenia IKEA Trådfri. Oznacza to, że żarówki szwedzkiego giganta będą od grudnia obsługiwane za pomocą aplikacji Mi Home i sztucznej inteligencji Xiao Ai. Na początek to niewiele, ale firmy zapewniają, że w ciągu najbliższych lat zaprezentują więcej zintegrowanych rozwiązań. Aktualizacja trafi do użytkowników z całego świata, ale to odbiorcy z Chin mogą już wkrótce liczyć na najciekawsze oferty. Niektóre źródła podają bowiem, że do stacjonarnych sklepów sieci IKEA w Chinach trafią inteligentne produkty od Xiaomi, dzięki czemu wszystkie zakupy smart home będzie można zrobić w jednym miejscu.

Chiński producent planuje mocne wejście na rynek inteligentnego sprzętu domowego i Internetu Rzeczy. Obecnie ekosystem Mi Home składa się z niewielkiej liczby urządzeń, ale Xiaomi podaje, że w tym roku zainwestowało w ponad 100 małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i tworzeniem produktów smart home. Ich propozycje będą zgodne z platformą Xiaomi i dostępne dla klientów z całego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Yale przedstawia Linus – inteligentny zamek oparty na stylu i bezpieczeństwie

Newsy

Kompletny przewodnik: Inteligentne dzwonki

Publikacje

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Newsy

5G dla ciebie

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!