Połącz się z nami

Newsy

IKEA rozpoczyna współpracę z Xiaomi

Integracja rozwiązań smart home i nowe produkty.

Opublikowane

dnia

To dobrze, gdy inteligentne urządzenia różnych producentów współpracują ze sobą – dzięki temu zarządzanie inteligentnym domem może być efektywniejsze. Producent popularnych smartfonów Xiaomi postanowił rozwinąć swoją ofertę smart home we współpracy z siecią meblową IKEA.

Pierwszym krokiem we współpracy jest integracja inteligentnej platformy Xiaomi z systemem zdalnie sterowanego oświetlenia IKEA Trådfri. Oznacza to, że żarówki szwedzkiego giganta będą od grudnia obsługiwane za pomocą aplikacji Mi Home i sztucznej inteligencji Xiao Ai. Na początek to niewiele, ale firmy zapewniają, że w ciągu najbliższych lat zaprezentują więcej zintegrowanych rozwiązań. Aktualizacja trafi do użytkowników z całego świata, ale to odbiorcy z Chin mogą już wkrótce liczyć na najciekawsze oferty. Niektóre źródła podają bowiem, że do stacjonarnych sklepów sieci IKEA w Chinach trafią inteligentne produkty od Xiaomi, dzięki czemu wszystkie zakupy smart home będzie można zrobić w jednym miejscu.

Chiński producent planuje mocne wejście na rynek inteligentnego sprzętu domowego i Internetu Rzeczy. Obecnie ekosystem Mi Home składa się z niewielkiej liczby urządzeń, ale Xiaomi podaje, że w tym roku zainwestowało w ponad 100 małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i tworzeniem produktów smart home. Ich propozycje będą zgodne z platformą Xiaomi i dostępne dla klientów z całego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne