Połącz się z nami

Newsy

IKEA rozpoczyna współpracę z Xiaomi

Integracja rozwiązań smart home i nowe produkty.

Opublikowane

dnia

To dobrze, gdy inteligentne urządzenia różnych producentów współpracują ze sobą – dzięki temu zarządzanie inteligentnym domem może być efektywniejsze. Producent popularnych smartfonów Xiaomi postanowił rozwinąć swoją ofertę smart home we współpracy z siecią meblową IKEA.

Pierwszym krokiem we współpracy jest integracja inteligentnej platformy Xiaomi z systemem zdalnie sterowanego oświetlenia IKEA Trådfri. Oznacza to, że żarówki szwedzkiego giganta będą od grudnia obsługiwane za pomocą aplikacji Mi Home i sztucznej inteligencji Xiao Ai. Na początek to niewiele, ale firmy zapewniają, że w ciągu najbliższych lat zaprezentują więcej zintegrowanych rozwiązań. Aktualizacja trafi do użytkowników z całego świata, ale to odbiorcy z Chin mogą już wkrótce liczyć na najciekawsze oferty. Niektóre źródła podają bowiem, że do stacjonarnych sklepów sieci IKEA w Chinach trafią inteligentne produkty od Xiaomi, dzięki czemu wszystkie zakupy smart home będzie można zrobić w jednym miejscu.

Chiński producent planuje mocne wejście na rynek inteligentnego sprzętu domowego i Internetu Rzeczy. Obecnie ekosystem Mi Home składa się z niewielkiej liczby urządzeń, ale Xiaomi podaje, że w tym roku zainwestowało w ponad 100 małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i tworzeniem produktów smart home. Ich propozycje będą zgodne z platformą Xiaomi i dostępne dla klientów z całego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne