Połącz się z nami

Newsy

IFA 2019: TCL Plex – pierwszy smartfon marki pod własną nazwą

Europejski debiut w niezłej cenie.

Opublikowane

dnia

Nie zdziwi nas, jeśli nie kojarzycie TCL – do tej pory na zachodnich rynkach pojawiały się tylko wyprodukowane przez tę firmę urządzenia Alcatel i BlackBerry. TCL Plex ma być pierwszym smartfonem, który trafi nie tylko do Chin.

TCL Plex został wyposażony w 6,53-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2340 x 1080 z poprawiającą kolorystykę technologią Nxtvision, wykorzystywaną także w telewizorach producenta, oraz trybem zamieniającym wszystkie wyświetlane multimedia na HDR. Wyświetlacz ma automatycznie dopasowywać temperaturę barw do oświetlenia otoczenia. W lewym rogu znajduje się wycięcie z 24-megapikselowym aparatem do selfie. Smartfon działa na Snapdragonie 675, któremu towarzyszy 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i akumulator 3 820 mAh.

Z tyłu znajduje się potrójny aparat złożony z 48-megapikselowego obiektywu głównego, ultraszerokiego obiektywu 16 Mpix i malutkiej kamerki 2 Mpix przeznaczonej do wykonywania zdjęć w słabym świetle. Pod aparatem umieszczony został klasyczny czytnik linii papilarnych. Ponadto smartfon posiada gniazdo na kartę microSD i wyjście słuchawkowe. TCL Plex będzie dostępny w Europie w czwartym kwartale bieżącego roku. Zapłacimy za niego 330 EUR (ok. 1 430 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne