Połącz się z nami

Newsy

MWC 2020 bez Amazonu, Nvidii i innych producentów

Przyczyną jest strach przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Targi Mobile World Congress w Barcelonie są okazją do zaprezentowania nowych modeli smartfonów, tabletów i innych akcesoriów. Tegoroczna edycja może okazać się najuboższa od wielu lat, co związane jest z panującą na świecie epidemią koronawirusa.

Gwałtowny sposób, w jaki rozprzestrzenia się choroba, zmusił wielu wystawców do zmiany planów i zrezygnowania z targów. Do grona producentów, którzy zdecydowali się nie przyjechać na MWC 2020, dołączył właśnie Amazon. Wyjaśnienie jest proste: obawa przed zarażeniem lub przenoszeniem koronawirusa. Przed amerykańskim gigantem na ten krok zdecydowali się także Nvidia, LG, ZTE i Ericsson, również tłumaczący swoją nieobecność strachem przed chorobą.

Zgodnie z przewidywaniami, to nie ostatni producenci, którzy w tym roku zrezygnują z wyjazdu na MWC. Na chwilę obecną nie stawia to jeszcze targów pod znakiem zapytania – zaprezentuje się na nich ponad dwa tysiące firm – ale zaczyna budzić obawy o przebieg wydarzenia. Sami organizatorzy ogłosili szereg procedur bezpieczeństwa, które mają zwiększyć bezpieczeństwo odwiedzających i wystawców. We wszystkich halach mają znaleźć się ogólnodostępne dozowniki z substancjami dezynfekującymi, a obecny na terenie targów personel medyczny zostanie podwojony w stosunku do poprzednich edycji. Organizatorzy proszą również odwiedzających o… powstrzymanie się od wymiany uścisków dłoni na przywitanie.

To nie jedyny sposób, w jaki koronawirus wpływa na świat technologii. Część łańcuchów dostaw została spowolniona, więc niektóre gadżety mogą być słabiej dostępne. Producenci tacy, jak Apple, Google czy Nintendo wręcz zaprzestali produkcję w chińskich oddziałach i zamknęli tamtejsze biura. Nic dziwnego – koronawirus to jedna z największych epidemii ostatnich lat, która zainfekowała łącznie ponad 40 tysięcy osób na czterech kontynentach, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 900 osób.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Targi CES 2021 odbędą się, ale w nieco innym kształcie

Newsy

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Targi IFA we wrześniu potwierdzone

Newsy

NVIDIA prezentuje kartę graficzną A100

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!