Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Audio-Technica

Dwa nowe modele true wireless w portfolio marki.

Opublikowane

dnia

Audio-Technica ma na swoim koncie dwa ciepło przyjęte modele słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. Teraz dołączyły do nich dwa kolejne: niedrogi ATH-CK3TW i pełen funkcji ATH-CKS5TW.

ATH-CK3TW to słuchawki wyposażone w akumulator starczający na sześć godzin pracy, a ich etui pozwala wydłużyć ten czas do 30 godzin. Ich dynamiczne przetworniki mają średnicę 5,8 mm. W modelu ATH-CKS5TW jedno ładowanie starcza na aż 15 godzin, z możliwością przedłużenia tego czasu do aż 45 godzin, a za brzmienie odpowiadają przetworniki 10 mm.

Poza tym technologie napędzające obydwie propozycje są dość podobne – słuchawki automatycznie włączają się i parują z urządzeniem mobilnym po wyjęciu ich z etui, wykorzystują łączność Bluetooth 5.0 i obsługują kodeki aptX i SBC. ATH-CK3TW będą dostępne w listopadzie w cenie 100 USD (ok. 390 PLN), a ATH-CKS5TW – we wrześniu. Dostaniemy je za 150 USD (ok. 590 PLN).

Oprócz prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Audio-Technica zaprezentowała także nowy model gramofonu AT-LP5x, następcę popularnego AT-LP5. Został on wykonany z tworzywa pochłaniającego wibracje i wyposażony w J-kształtne ramię oraz wkładkę MM AT-VM95E, którą można zamienić na wkładkę MC – urządzenie ma wbudowany przedwzmacniacz obsługujący obydwa standardy. Jego napęd bezpośredni pracuje z trzema prędkościami obrotowymi: 33, 45 i 78 obrotów na minutę. Gramofon został wyceniony na 400 EUR (ok. 1 730 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne