Połącz się z nami

Newsy

Google aktualizuje wyświetlanie kolorów w Pixel 2 XL

Nowe tryby wyświetlania barw dla obydwu modeli smartfonów Google.

Kontrowersje związane z wyświetlaczem telefonu Pixel 2 XL nie ograniczały się jedynie do jego nadzwyczaj szybkiego wypalania – wielu użytkowników krytykowało również mało nasyconą paletę barw ekranu. Aby chociaż częściowo zatrzeć złe wrażenie wywołane wadliwym ekranem, Google postanowiło zaktualizować oprogramowanie telefonu.

Aktualizacja oprogramowania przyniosła przede wszystkim trzy nowe tryby wyświetlania barw dla obydwu modeli Pixela. Tryb „naturalny” jest nieco mniej nasycony, niż fabryczne ustawienia telefonu (o ile ktoś jest takimi zainteresowany), „wzmocniony” zastępuje poprzednią, domyślną paletę barw, zaś za podkręcenie kolorów odpowiada tryb „nasycony”. Oczywiście intensywność ekranu nie dorównuje takiemu np. Samsungowi Galaxy Note 8, ale nie to było celem Google. Paleta ekranu Pixela 2 XL, chociaż dyskusyjna, jest także bardzo unikatowa a za sprawą odpowiedniego oprogramowania można przekształcić ją w atut telefonu.

Oprócz zmian kosmetycznych aktualizacja wprowadza szereg zmian mających ograniczyć szybkość wypalania się ekranu POLED. Należą do nich minimalne zmniejszenie maksymalnej jakości wyświetlacza i automatyczne zwijanie się paska z przyciskami nawigacyjnymi, kiedy ekran nieaktywnego telefonu jest podświetlony. Aktualizacja rozwiązuje również pojawiający się w niektórych egzemplarzach Pixela 2 problem związany z buczeniem głośnika. Posiadacze smartfonów Google mogą również liczyć na szybką aktualizację zabezpieczeń, która jest przewidziana na grudzień.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!