Połącz się z nami

Newsy

IFA 2019: modem 5G dla słabszych smartfonów od Qualcomm

Przeznaczony do urządzeń ze średniej półki.

Opublikowane

dnia

Do tej pory modemy 5G trafiały jedynie do flagowych telefonów, ale wraz z rozpowszechnianiem się nowego standardu technologia ta na pewno pojawi się także w tańszych, łatwiej dostępnych urządzeniach. Właśnie dlatego do nowych procesorów Qualcomm trafią zintegrowane modemy 5G.

Łączność w nowym standardzie trafi do trzech najpopularniejszych rodzin procesorów mobilnych: flagowej serii 8 i ulokowanych na średniej półce liniach 7 i 8. Na potrzeby podzespołów Qualcomm zaprojektował ulepszoną architekturę modemu i odbiornika, która łącznie nazwana została 5G Modem-RF System. Ma ona być kompatybilna z dwiema najważniejszymi częstotliwościami nowego standardu, sub-6Ghz i mmWave. Poza 5G modem będzie mógł łączyć się z częstotliwościami LTE.

Qualcomm chwali się, że już 12 marek zapowiedziało stworzenie produktów ze zintegrowanymi modemami 5G z serii 7. Wśród nich znaleźli się Motorola, Redmi, Nokia/HMD Global, Oppo i LG. Procesory te trafią do producentów w ostatnim kwartale 2019 r., a serie 6 i 8 zaplanowane są na drugą połowę 2020 r.

Poza nową technologią Qualcomm zaprezentował także modem QTM527 mmWave, przeznaczony do obsługi stacjonarnych punktów dostępu. Pozwoli on na łatwiejsze udostępnienie 5G na terenach podmiejskich i wiejskich, gdzie budowa odpowiedniej infrastruktury może być znacznie trudniejsza. Zostanie on wykorzystany najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne