Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: modem 5G dla słabszych smartfonów od Qualcomm

Przeznaczony do urządzeń ze średniej półki.

Opublikowane

dnia

Do tej pory modemy 5G trafiały jedynie do flagowych telefonów, ale wraz z rozpowszechnianiem się nowego standardu technologia ta na pewno pojawi się także w tańszych, łatwiej dostępnych urządzeniach. Właśnie dlatego do nowych procesorów Qualcomm trafią zintegrowane modemy 5G.

Łączność w nowym standardzie trafi do trzech najpopularniejszych rodzin procesorów mobilnych: flagowej serii 8 i ulokowanych na średniej półce liniach 7 i 8. Na potrzeby podzespołów Qualcomm zaprojektował ulepszoną architekturę modemu i odbiornika, która łącznie nazwana została 5G Modem-RF System. Ma ona być kompatybilna z dwiema najważniejszymi częstotliwościami nowego standardu, sub-6Ghz i mmWave. Poza 5G modem będzie mógł łączyć się z częstotliwościami LTE.

Qualcomm chwali się, że już 12 marek zapowiedziało stworzenie produktów ze zintegrowanymi modemami 5G z serii 7. Wśród nich znaleźli się Motorola, Redmi, Nokia/HMD Global, Oppo i LG. Procesory te trafią do producentów w ostatnim kwartale 2019 r., a serie 6 i 8 zaplanowane są na drugą połowę 2020 r.

Poza nową technologią Qualcomm zaprezentował także modem QTM527 mmWave, przeznaczony do obsługi stacjonarnych punktów dostępu. Pozwoli on na łatwiejsze udostępnienie 5G na terenach podmiejskich i wiejskich, gdzie budowa odpowiedniej infrastruktury może być znacznie trudniejsza. Zostanie on wykorzystany najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne