Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: modem 5G dla słabszych smartfonów od Qualcomm

Przeznaczony do urządzeń ze średniej półki.

Opublikowane

dnia

Do tej pory modemy 5G trafiały jedynie do flagowych telefonów, ale wraz z rozpowszechnianiem się nowego standardu technologia ta na pewno pojawi się także w tańszych, łatwiej dostępnych urządzeniach. Właśnie dlatego do nowych procesorów Qualcomm trafią zintegrowane modemy 5G.

Łączność w nowym standardzie trafi do trzech najpopularniejszych rodzin procesorów mobilnych: flagowej serii 8 i ulokowanych na średniej półce liniach 7 i 8. Na potrzeby podzespołów Qualcomm zaprojektował ulepszoną architekturę modemu i odbiornika, która łącznie nazwana została 5G Modem-RF System. Ma ona być kompatybilna z dwiema najważniejszymi częstotliwościami nowego standardu, sub-6Ghz i mmWave. Poza 5G modem będzie mógł łączyć się z częstotliwościami LTE.

Qualcomm chwali się, że już 12 marek zapowiedziało stworzenie produktów ze zintegrowanymi modemami 5G z serii 7. Wśród nich znaleźli się Motorola, Redmi, Nokia/HMD Global, Oppo i LG. Procesory te trafią do producentów w ostatnim kwartale 2019 r., a serie 6 i 8 zaplanowane są na drugą połowę 2020 r.

Poza nową technologią Qualcomm zaprezentował także modem QTM527 mmWave, przeznaczony do obsługi stacjonarnych punktów dostępu. Pozwoli on na łatwiejsze udostępnienie 5G na terenach podmiejskich i wiejskich, gdzie budowa odpowiedniej infrastruktury może być znacznie trudniejsza. Zostanie on wykorzystany najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne