SOCJAL
Do góry


CES 2018: Philips Hue z dynamiczną zmianą oświetlenia

Aplikacja Hue Sync dostosuje podświetlenie do zawartości ekranu.

Philips Hue nie chce być tylko sterowanym przez użytkownika inteligentnym systemem oświetlenia. Jego funkcjonalność rozszerzy aplikacja Hue Sync, która ma w czasie rzeczywistym obserwować zawartość ekranu użytkownika i dostosowywać do niej kolor oświetlenia.

Początkowo funkcja ta miała dotyczyć jedynie gier wideo – Philips niedawno ogłosił rozpoczęcie współpracy z systemem oświetlenia Razer Chroma – ale podczas prezentacji na targach CES 2018 okazało się, że zmiany sięgają znacznie dalej. Nowa aplikacja Hue Sync dostępna będzie na Windows 10 i macOS High Sierra. Jej zadaniem będzie monitorowanie koloru zawartości, jaka akurat znajduje się na twoim ekranie, i dopasowanie do niej koloru podświetlenia żarówek Hue Bulb. Aplikacja może również połączyć się z odtwarzaczem muzyki i zsynchronizować efekty świetlne z dźwiękowymi – użytkownik może wybrać, jak intensywne mają być zmiany oświetlenia.

Philips zapowiedział również wprowadzenie do swojej oferty żarówek i oprawek przeznaczonych do zamontowania poza domem. Wśród nowych rozwiązań mają znaleźć się światła o charakterze dekoracyjnym oraz lampy przeznaczone do pracy z kamerami bezpieczeństwa. Nowości od Philipsa zobaczymy w drugiej połowie 2018 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy