Połącz się z nami

Newsy

Tesla Roadster z silnikami rakietowymi

Specjalna edycja SpaceX dostarczy kierowcom kosmicznych wrażeń.

Osoby, którym znudziła się eksploracja kosmosu w grach VR, już niedługo będą miały okazję do przeżycia pozaziemskich emocji w inny sposób. Tesla Roadster nowej generacji będzie bowiem dostępna w specjalnej edycji SpaceX wyposażonej w… zestaw silników rakietowych.

O tym nietypowym pakiecie wyposażenia dla Tesli Roadster poinformował na Twitterze Elon Musk. Zgodnie z jego zapowiedziami silniczki zostaną rozmieszczone dookoła auta. Dziesięć jednostek wzorowanych na tych, z których korzysta projekt SpaceX, ma zdecydowanie ppoprawić dynamikę jazdy i pomóc w osiągnięciu lepszego przyspieszenia i jeszcze wyższej prędkości maksymalnej (przypomnijmy – podstawowy model Roadstera ma osiągać ponad 400 km/h, a do setki wystarczą mu niecałe dwie sekundy). Brzmi niewiarygodnie? Elon Musk zapewnia, że to nie pusty chwyt marketingowy, a sposób na zagwarantowanie przewagi Tesli Roadster nad benzynową konkurencją. Marzeniem milionera jest wręcz sprawienie, aby high-endowe auto uniosło się w powietrze.

Samochód wyposażony w silniki rakietowe najprawdopodobniej nie zostanie dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, a jego przestrzeń jezdna ograniczona będzie do specjalnych torów. Przeciążenie związane z tak potężnym przyspieszeniem, jakie będzie rozwijało auto, może być bowiem niebezpieczne nie tylko dla innych użytkowników drogi, ale także dla samego kierowcy. Wielu pytań dostarcza również kwestia uzupełniania paliwa w silnikach rakietowych – trudno wyobrazić sobie, aby działały one na prąd. Miejmy nadzieję, że te wątpliwości zostaną rozwiane jak najszybciej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

SpaceX wynosi kolejne 60 satelitów Starlink na orbitę

Newsy

Pierwsza załogowa misja Crew Dragon zakończona sukcesem

Newsy

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

Załogowa misja Crew Dragon przełożona

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!