Połącz się z nami

Newsy

Tesla Roadster z silnikami rakietowymi

Specjalna edycja SpaceX dostarczy kierowcom kosmicznych wrażeń.

Opublikowane

dnia

Osoby, którym znudziła się eksploracja kosmosu w grach VR, już niedługo będą miały okazję do przeżycia pozaziemskich emocji w inny sposób. Tesla Roadster nowej generacji będzie bowiem dostępna w specjalnej edycji SpaceX wyposażonej w… zestaw silników rakietowych.

O tym nietypowym pakiecie wyposażenia dla Tesli Roadster poinformował na Twitterze Elon Musk. Zgodnie z jego zapowiedziami silniczki zostaną rozmieszczone dookoła auta. Dziesięć jednostek wzorowanych na tych, z których korzysta projekt SpaceX, ma zdecydowanie ppoprawić dynamikę jazdy i pomóc w osiągnięciu lepszego przyspieszenia i jeszcze wyższej prędkości maksymalnej (przypomnijmy – podstawowy model Roadstera ma osiągać ponad 400 km/h, a do setki wystarczą mu niecałe dwie sekundy). Brzmi niewiarygodnie? Elon Musk zapewnia, że to nie pusty chwyt marketingowy, a sposób na zagwarantowanie przewagi Tesli Roadster nad benzynową konkurencją. Marzeniem milionera jest wręcz sprawienie, aby high-endowe auto uniosło się w powietrze.

Samochód wyposażony w silniki rakietowe najprawdopodobniej nie zostanie dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, a jego przestrzeń jezdna ograniczona będzie do specjalnych torów. Przeciążenie związane z tak potężnym przyspieszeniem, jakie będzie rozwijało auto, może być bowiem niebezpieczne nie tylko dla innych użytkowników drogi, ale także dla samego kierowcy. Wielu pytań dostarcza również kwestia uzupełniania paliwa w silnikach rakietowych – trudno wyobrazić sobie, aby działały one na prąd. Miejmy nadzieję, że te wątpliwości zostaną rozwiane jak najszybciej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne