Połącz się z nami

Newsy

Tesla Roadster z silnikami rakietowymi

Specjalna edycja SpaceX dostarczy kierowcom kosmicznych wrażeń.

Opublikowane

dnia

Osoby, którym znudziła się eksploracja kosmosu w grach VR, już niedługo będą miały okazję do przeżycia pozaziemskich emocji w inny sposób. Tesla Roadster nowej generacji będzie bowiem dostępna w specjalnej edycji SpaceX wyposażonej w… zestaw silników rakietowych.

O tym nietypowym pakiecie wyposażenia dla Tesli Roadster poinformował na Twitterze Elon Musk. Zgodnie z jego zapowiedziami silniczki zostaną rozmieszczone dookoła auta. Dziesięć jednostek wzorowanych na tych, z których korzysta projekt SpaceX, ma zdecydowanie ppoprawić dynamikę jazdy i pomóc w osiągnięciu lepszego przyspieszenia i jeszcze wyższej prędkości maksymalnej (przypomnijmy – podstawowy model Roadstera ma osiągać ponad 400 km/h, a do setki wystarczą mu niecałe dwie sekundy). Brzmi niewiarygodnie? Elon Musk zapewnia, że to nie pusty chwyt marketingowy, a sposób na zagwarantowanie przewagi Tesli Roadster nad benzynową konkurencją. Marzeniem milionera jest wręcz sprawienie, aby high-endowe auto uniosło się w powietrze.

Samochód wyposażony w silniki rakietowe najprawdopodobniej nie zostanie dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, a jego przestrzeń jezdna ograniczona będzie do specjalnych torów. Przeciążenie związane z tak potężnym przyspieszeniem, jakie będzie rozwijało auto, może być bowiem niebezpieczne nie tylko dla innych użytkowników drogi, ale także dla samego kierowcy. Wielu pytań dostarcza również kwestia uzupełniania paliwa w silnikach rakietowych – trudno wyobrazić sobie, aby działały one na prąd. Miejmy nadzieję, że te wątpliwości zostaną rozwiane jak najszybciej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne