Połącz się z nami

Newsy

Huawei oszukiwało podczas benchmarku nowych telefonów

Telefony automatycznie zawyżały swoją wydajność w 3DMark.

Opublikowane

dnia

Każdy producent pragnie, aby jego sprzęt wypadł jak najlepiej w porównaniu z konkurencją. Niestety, niektórzy z nich w tym celu posuwają się do nieuczciwych zagrań. Huawei zostało właśnie przyłapane na fałszowaniu testów benchmarkowych za pomocą aplikacji 3DMark.

3DMark jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do testowania wydajności sprzętu elektronicznego dla potrzeb gier. Jej wersja na urządzenia mobilne stanowi jeden z najczęstszych testów, którym poddawane są nowe modele. Huawei postanowiło zapewnić swoim nowym telefonom jak najlepsze wyniki w bardzo, hmm, ciekawy sposób. Smartfony zostały nauczone rozpoznawania komercyjnej wersji aplikacji 3DMark, a po jej wykryciu miał włączać się specjalny profil mocy podkręcający wydajność telefonu. Oczywiście tryb ten nie był dostępny do codziennego użytku.

Po otrzymaniu informacji o możliwych przekłamaniach w wynikach benchmarku 3DMark postanowiło samodzielnie sprawdzić, czy są one prawdą. Firma wykorzystała do tego celu dwie równorzędne wersje aplikacji. Jedna pochodziła ze sklepu Google Play, druga zaś służyła jedynie do prywatnego użytku pracowników 3DMark. Okazało się, że telefony uzyskiwały znacznie wyższe wyniki podczas testu za pomocą komercyjnej wersji apki, która była rozpoznawana przez telefony. Proceder wykryto w urządzeniach Huawei P20 Pro, P20, Nova 3 i Honor Play. Smartfony te zostały oficjalnie usunięte z list porównawczych 3DMark.

Przedstawiciele Huawei przyznali się do oszukiwania w benchmarkach. Prezes firmy wyjaśnił, że na rynku chińskim fałszowanie wyników testów wydajności telefonów jest normą, a wiele marek poszukuje systemu oceny wydajności, w którym oszustwa byłyby niemożliwe. Producent obiecał również, że przyłapane telefony otrzymają aktualizację udostępniającą użytkownikom profil Performance Mode, który włączał się w przypadku pracy z 3DMark. Hmm, tylko skoro oszukują „wszyscy”, to czy benchmarki mają jeszcze jakiś sens?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne