Połącz się z nami

Newsy

Nokia z pięcioma tylnymi aparatami

Pierwsze zdjęcia prototypu wyciekły do sieci.

Opublikowane

dnia

Wyścig o to, kto umieści w smartfonach jak najwięcej obiektywów, trwa w najlepsze. Tym razem na prowadzenie chce się wysunąć HMD Global, właściciel marki Nokia. W internecie opublikowane zostało zdjęcie smartfona wyposażonego w aż pięć aparatów fotograficznych.

Trzeba przyznać, że prototypowa Nokia wygląda nietypowo. Cztery obiektywy dodatkowe zostały koncentrycznie rozmieszczone dookoła jednego obiektywu centralnego (prawdopodobnie szerokokątnego), a towarzyszą im dioda LED i czujnik. W porównaniu z dotychczasowymi, maksymalnie potrójnymi aparatami ustawionymi grzecznie w rządku robi to niecodzienne wrażenie i może przyprawić o ból głowy niejednego producenta etui do telefonów.

Ciekawie może być jednak nie tylko pod względem designerskim. Obiektywy sygnowane są bowiem przez Carl Zeiss AG – producenta odpowiedzialnego za najlepsze aparaty w historii Nokii. Firma w zeszłym roku odnowiła współpracę z nim. Przełomowe dla Nokii może okazać się również odkupienie od Microsoftu technologii PureView, która kilka lat temu umożliwiała fińskim telefonom robienie zdjęć w niespotykanej jak na owe czasy rozdzielczości i z bezstratnym zoomem.

Poza tym, co wynika ze zdjęcia, otrzymaliśmy niewiele informacji. Nie jest nawet pewne, z jakim modelem Nokii mamy tutaj do czynienia i czy w ogóle ujrzy on światło dzienne. W internecie dostępny jest natomiast wniosek patentowy złożony przez Carl Zeiss AG dotyczący technologii wielokrotnych, miniaturowych aparatów zmiennoogniskowych przeznaczonych do wykorzystania w telefonach komórkowych. Kto wie, być może zobaczymy aparat z kilkoma obiektywami w zupełnie innych urządzeniach niż to zaprezentowane na zdjęciu?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne