Połącz się z nami

Newsy

HTC testuje multiroom VR

Nowa funkcja dostępna będzie w SteamVR 2.0.

Eksploracja wirtualnej rzeczywistości najczęściej zamyka się w obrębie jednego pokoju, co odbiera rozgrywce realizmu. HTC i Steam chcą to zmienić. Właśnie rozpoczęły się testy funkcji multiroom VR, która pojawi się na HTC Vive Pro i w SteamVR 2.0, chociaż przyjdzie nam na to jeszcze poczekać.

Do stworzenia systemu multiroom dla wirtualnej rzeczywistości potrzebna była wersja beta usługi SteamVR 2.0, headset Vive Pro i aż 16 stacji bazowych sygnowanych przez Steam. Te ostatnie pełnią funkcję czujników ruchu, są kompatybilne z goglami HTC i znacząco rozszerzają pole zabawy – obejmują swoim zasięgiem powierzchnię 10 x 10 metrów, co w porównaniu z dotychczasowym 2 x 1,5 m robi ogromne wrażenie. Podczas testów nowej technologii użytkownicy przemieszczali się pomiędzy specjalnie przygotowanymi pomieszczeniami, w których rozmieszczone zostały stacje bazowe, i szukali ukrytych w nich nadajników. Co ciekawe, wbudowane czujniki rejestrowały ruch użytkownika nawet przez zamknięte drzwi.

Możliwość zamiany całego domu w arenę wirtualnej rzeczywistości brzmi kusząco, ale jeszcze przez długi czas będzie niedostępne dla zwykłych użytkowników. Oprócz konieczności zainwestowania w HTC Vive Pro (stacje bazowe SteamVR 2.0 nie współpracują z podstawową wersją headsetu) dochodzi także kwestia samych stacji. W komplecie z Vive Pro otrzymujemy dwa czujniki, a ich oddzielny zakup jest niemożliwy. Ponadto komercyjnie dostępna wersja SteamVR może obecnie korzystać z jedynie czterech stacji bazowych naraz. Mimo tego z niecierpliwością czekamy na więcej informacji o technologii, która pozwoli eksplorować jaskinie w Skyrim VR w drodze pomiędzy kuchnią a salonem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

HTC Vive Cosmos: odyseja kosmiczna

Publikacje

Testuj w domu Denon Home przez 60 dni

Newsy

TEST: Bowers & Wilkins Formation Wedge

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!