Połącz się z nami

Newsy

Przechytrzyć spamera

Jak rejestrować się w serwisach internetowych nie zdradzając prywatnego adresu e-mailowego?

Obecnie bardzo dużo serwisów internetowych udostępnia swoje zasoby jedynie pod warunkiem założenia indywidualnego konta. Jednak rejestracja jakiejś usługi, darmowego programu czy pełnego dostępu do strony wiąże się z koniecznością podania adresu pocztowego, na który przychodzi hasło logowania, numer licencji albo link aktywujący zamówioną usługę.

Po odebraniu takiej wiadomości najczęściej nie oczekujemy już kolejnych, ale niestety wraz z procesem rejestracji nasz adres pocztowy traci prywatność, co naraża nas na zalew spamu. Na szczęście jest sposób na to, aby zarejestrować się na dowolnej witrynie i nie zdradzić przy tym prywatnego adresu e-mail.

W sieci można znaleźć serwisy, które proponują założenie konta pocztowego tylko na określony czas lub tylko na przyjęcie określonej liczby listów (i ewentualnie przekierowanie ich na nasz prywatny adres pocztowy). Dzięki takim serwisom można uniknąć podawania za każdym razem prywatnych adresów mailowych nieznanym osobom i organizacjom, a jednocześnie uzyskać od nich to, co akurat nas interesuje.

PookMail.com

http://www.pookmail.com

Obsługa poczty w tym serwisie jest nietypowa, bo nie wymaga od użytkownika zakładania indywidualnego konta. Aby skorzystać z tymczasowej skrzynki (w czasie gdy rejestrujemy dostęp do jakiejś usługi czy hasła), wystarczy wprowadzić do formularza jakikolwiek wymyślony adres, byle tylko był on w domenie zakończonej na {stala}@pookmail.com{/stala}. Gdy wiadomość zwrotna dotrze na serwer Pookmail, zostanie tam dynamicznie stworzona skrzynka pocztowa z wybraną przez użytkownika nazwą.

Teraz aby zapoznać się z treścią skierowanego do nas listu, wystarczy wejść na stronę serwisu i w opcjach logowania podać wymyślony wcześniej tymczasowy adres. Serwis udostępni wówczas treść wiadomości, pozwoli skopiować zawarte tam hasło, kliknąć link aktywujący interesującą nas usługę, albo wysłać zwrotną informację do adresata.

Przeczytany list można usunąć, a jeśli nie zrobimy tego sami, to i tak zostanie on automatycznie skasowany (wraz z tymczasowym kontem) po 24 godzinach. Dostęp do prywatnej korespondencji nie jest tu więc chroniony żadnym prywatnym hasłem. Każdy może przeczytać skierowany do nas list, o ile tylko poda w czasie logowania taką samą nazwę konta i zrobi to przed jego automatycznym skasowaniem.

Serwis pozwala zasubskrybować kanał RSS. Informacje odnośnie nowych wiadomości z wybranego konta (tytuł/nadawca) będą wówczas docierać do naszego agregatora.

Spamgourmet

http://www.spamgourmet.com

W tym serwisie mamy do wyboru dwa warianty usług: prosty i zaawansowany. W obu wariantach użytkownik musi jedynie założyć indywidualne konto, do którego będzie miał wyłączny dostęp (jedynie w celu konfiguracji ustawień).

Podstawowe założenia w prostszej wersji usługi opierają się na limitowaniu wiadomości przychodzących z jednego adresu. Określona ich liczba zostanie przekierowana na nasz zaufany adres e-mail, a wszystkie kolejne zatrzyma już Spamgourmet. Użytkownik po zarejestrowaniu konta i wskazaniu swego zaufanego adresu, na który mają być przekierowywane pierwsze wiadomości nie musi już praktycznie zaglądać na stronę serwisu.

Za to podając komuś adres pocztowy, z założeniem otrzymania jakiegoś kodu czy linku aktywującego inną usługę, należy podać specyficznie określony adres – coś w rodzaju {stala}jakiswyraz.3.login@spamgourmet.com{/stala}. Pierwszy człon adresu ({stala}jakiswyraz{/stala}) to dla serwisu identyfikator pojedynczego zlecenia. Liczba za nim określa ile listów od danego adresata ma zostać przekierowanych na nasz bezpieczny (prawdziwy) adres pocztowy. Login to z kolei identyfikator naszego konta w serwisie Spamgourment.

Gdy pierwszy list dotrze do serwisu, tworzone jest dynamicznie konto pocztowe według schematu {stala}jakiswyraz.x.login{/stala}, a następnie wiadomość jest przekierowywana na prawdziwy adres właściciela konta. W ten sposób podając komuś adres pocztowy z założeniem, że chcemy otrzymać tylko jeden, dwa czy trzy listy niezbędne do aktywacji jakiejś usługi, mamy zagwarantowane, że do naszej prawdziwej skrzynki pocztowej trafią wyłącznie te pierwsze listy, a wszystkie kolejne będą automatycznie zatrzymywane i usuwane przez serwis.

Opcja zaawansowana usługi oprócz wymienionej już funkcji pozwala dodatkowo zwiększyć domyślną liczbę akceptowanych przekierowań (domyślnie trzy) oraz określić zaufanych nadawców, których listy zawsze będą przekierowywane na nasz bezpieczny adres, nawet po wyczerpaniu liczbowego limitu.

Sneakemail.com

http://sneakemail.com

Rozbudowany i częściowo komercyjny serwis, który oferuje funkcje filtrowania wiadomości, przekierowywania i ukrywania prawdziwych adresów. Korzystanie z usługi wiąże się z założeniem i potwierdzeniem konta.

Darmowy wariant usługi ma kilka ograniczeń, których pozbawiona jest wersja komercyjna (miesięczny abonament 2 $). Przede wszystkim nie da się zdefiniować własnych identyfikatorów. System tworzy je automatycznie według przypadkowego schematu, np. {stala}wtc4ytp02@sneakemail.com{/stala}. Miesięczny limit wielkości listowych transferów przekierowywanych na nasze zaufane adresy (może ich być maksymalnie dziesięć) nie może przekroczyć 10 MB (w wersji komercyjnej 150), a wielkość pojedynczej przesyłki nie może być większa niż 150 kB (w wersji komercyjnej 2 MB).

W czasie zakładania konta użytkownik może z góry określić sposób działania filtrów: przekierowywanie przychodzących listów na wybrany prywatny adres, odrzucanie listów (tak jakby adres z przybranym aliasem w ogóle nie istniał), odbieranie listów, ale bez ich dalszego przekierowywania, automatyczne wysyłanie odpowiedzi z prośbą o ponowny kontakt w późniejszym terminie (tylko po angielsku). W czasie zakładania aliasu pocztowego jedną regułę filtrowania można przypisać maksymalnie trzem adresom poczty.

Do dyspozycji użytkownika oddano także filtry do blokowania lub przepuszczania listów na podstawie zawartości pól: Od, Do i Temat. Bezpośrednio z poziomu serwisu można także nadać list i dołączyć do niego załącznik, jednak w tekście lepiej nie używać polskich czcionek, bo u adresata i tak nie będą one widoczne.

Willhackforfood.biz

http://www.willhackforfood.biz

Zakładając tu konto pocztowe musimy określić jak długo ma ono działać – od ośmiu godzin do siedmiu dni. Po ustalonym czasie konto jest likwidowane. Użytkownik może sam wybrać alias pocztowy. Konto zabezpieczone jest hasłem dostępu.

Aby założyć takie tymczasowe konto, nie trzeba podawać żadnych osobistych danych. Natychmiast po założeniu konto staje się aktywne i gotowe do przyjmowania poczty (będzie przyjmowana jedynie pod pewnymi warunkami). Wielkość pojedynczej przesyłki nie może przekraczać 1 MB, a ilość przechowywanych wiadomości nie może przekroczyć dziesięciu.

W odróżnieniu od konwencjonalnych usług pocztowych, można tu jedynie odbierać wiadomości (brak funkcji wysyłania) i czytać pocztę wyłącznie z poziomu strony WWW. Nie ma co liczyć na poprawną interpretację polskich znaków diakrytycznych w przychodzących listach.

TrashMail.net

http://trashmail.net

Serwis podobny do opisanego wyżej. W formularzu rejestracyjnym użytkownik określa nazwę swego konta w domenie {stala}@trashmail.net{/stala}, podaje adres pocztowy, na który mają przychodzić przekierowania, określa maksymalną liczbę wiadomości jakie mogą być przekierowywane na ten adres oraz ustala czas aktywności konta – od jednego dnia do sześciu miesięcy.

Jeśli wybrana nazwa domeny jest wolna, tworzone jest konto, a na podany w formularzu adres prywatnej poczty wysyłane jest potwierdzenie, w którym znajdziemy także link do bezpośredniego logowania i hasło dostępu.

Po zalogowaniu na konto można zmienić jego parametry: wybrać inny adres przekierowywania poczty, przedłużyć czas aktywności oraz zwiększyć/zmniejszyć liczbę dopuszczalnych przekierowań. Z poziomu konta na stronie WWW można także zredagować i wysłać list. Do listu nie da się jednak dołączyć załącznika, a polskie znaki diakrytyczne nie będą u odbiorcy prawidłowo wyświetlane. Konto usuwane jest automatycznie, jeśli wyczerpie się limit przekierowanych wiadomości lub minie ustalony czas jego aktywności.

Serwis udostępnia specjalną wtyczkę dla Firefoksa, która usprawnia proces zakładania konta. Wystarczy ją zainstalować, aby potem szybko uaktywniać nowe konto z poziomu menu kontekstowego.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

DiceKeys – generowanie bezpiecznych haseł za pomocą… kości

Newsy

Facebook oznaczał zaufane źródła informacji jako spam

Newsy

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!