Połącz się z nami

Technologie

GoPro Hero8 Black i GoPro Max oficjalnie

Coś dla fanów sportu i wideo w 360 stopniach.

Opublikowane

dnia

W zeszłym roku GoPro zrobiło nam potrójną niespodziankę – pokazało aż trzy wersje swojego flagowego produktu. Tym razem czekały na nas jedynie dwie, ale za to niezwykle ciekawe premiery.

GoPro Hero8 Black to następca zeszłorocznego Hero7 Black. Kamerka otrzymała udoskonaloną wersję technologii stabilizowania obrazu Hypersmooth z opcją automatycznego wyrównywania linii horyzontu oraz wsparciem dla wszystkich obsługiwanych rozdzielczości (maksymalnie 4K 60 kl./s) i trybów nagrań. Do wyboru dostaniemy także komplet wirtualnych filtrów naśladujących różne obiektywy: szerokokątne, zwężające lub pozbawione zniekształceń. W dolnej części obudowy znajduje się zintegrowany zaczep pozwalający na podłączenie Hero8 Black do kompatybilnej uprzęży lub statywu. Kamerka wyceniona została na 1 900 PLN i obecnie dostępna jest w przedsprzedaży.

Do Hero8 zaprojektowano także opcjonalne dodatki noszące nazwę GoPro Mods – mikrofon Media Mod, obrotowy ekran Display Mod i lampę błyskową Light Mod. Jednocześnie skorzystamy z dowolnej liczby akcesoriów. Trafią one do sklepów w grudniu.

Kamera GoPro Max to natomiast kolejna po modelu Fusion próba stworzenia sportowej kamerki 360 stopni. Otrzymała ona wszystkie nowe funkcje dostępne w modelu Hero8, ale może pochwalić się dwoma obiektywami z możliwością jednoczesnego nagrywania w jakości do 5,6K 30 kl./s lub przełączania się pomiędzy pojedynczymi obiektywami w celu wykonania nagrań 1440p 60 kl./s. Za jej pomocą zrobimy także zdjęcia panoramiczne 360 stopni 16,6 Mpix bez konieczności jakiegokolwiek ruchu kamerką. Oczywiście sprzęt otrzyma wsparcie dla akcesoriów GoPro Mods. Hero Max możemy już zamówić w przedsprzedaży za 2 400 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne