Połącz się z nami

Technologie

Granice iRobota Roomba

iRobot wprowadza nową funkcję aplikacji iRobot HOME, dzięki której użytkownik może ograniczyć obszar pracy robota z poziomu ekranu urządzenia mobilnego.

Opublikowane

dnia

Moduł łączności bezprzewodowej w robotach domowych dał firmie iRobot, a przede wszystkim użytkownikom robotów domowych Roomba i Braava nowe możliwości. Oprogramowanie urządzeń może być zdalnie aktualizowane, aby stawały się bardziej efektywne, a ich obsługa wygodniejsza. Najnowsza aktualizacja pozwala na wskazanie za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME obszarów, które roboty Roomba i Braava mają ominąć.

Wyposażenie robotów domowych w moduł łączności bezprzewodowej otworzyło szereg możliwości, które firma iRobot wykorzystuje z pożytkiem dla użytkowników. Podobnie jest obecnie. Wraz z nową aktualizacją aplikacji iRobot HOME, posiadacze robotów z systemem nawigacji iAdapt 3.0 otrzymują kolejną, bardzo wygodną funkcję – tzw. Keep Out Zones. Dzięki niej w mapach aplikacji iRobot HOME można zaznaczyć obszary, których robot ma nie odwiedzać podczas swojej pracy. Przykładowo, jeżeli chcemy zabezpieczyć zbudowaną przez pociechę wieżę z klocków czy też legowisko domowego pupila, wystarczy wskazać palcem miejsce na mapie w aplikacji. Jest to kolejna z sugestii dotychczasowych użytkowników, którą iRobot poprzez pracę programistów i inżynierów wprowadza w życie. Obecnie rozwiązanie to dostępne jest w robotach odkurzających Roomba i7, i7+, s9+ oraz robocie mopującym Braava jet m6.

Pierwszymi robotami odkurzającym Roomba, które wyposażono w moduł łączności bezprzewodowej oraz aplikację iRobot HOME były modele serii 900. Rozwiązanie to przyniosło rewolucję w zakresie obsługi. Aplikacja umożliwiała wygodne zarządzanie pracą robota np. poprzez ustalanie na ekranie urządzenia mobilnego tygodniowego harmonogramu prac. Ponadto dostarczała kompleksowych raportów na temat wykonanych prac, wyświetlała porady w zakresie użytkowania, czy też umożliwiała zamawianie części. Z biegiem czasu moduł wifi trafiał do coraz większej ilości modeli Roomba oraz Braava, a dziś znajduje się on w zdecydowanej większość produktów marki iRobot. Sam moduł łączności bezprzewodowej w robocie umożliwia również dokonanie aktualizacji jego oprogramowania bez ingerencji użytkownika. O tym jak wartościowe jest to rozwiązanie przekonali się np. właściciele robotów Roomba 671/675/676. Dzięki jednej z aktualizacji czas pracy tych modeli wydłużył się o 50%. Aplikacja iRobot HOME również zyskiwała nowe możliwości, jak obsługa IFTTT czy współpraca z asystentami głosowymi. Wraz z wprowadzaniem kolejnych przełomowych modeli oraz rozwiązań, aplikacja oferuje coraz więcej. W bieżącym roku zadebiutowała w niej technologia Imprint Smart Mapping, która robotom z systemem nawigacji iAdapt 3.0 umożliwia tworzenie inteligentnych map z podziałem na nazwane pomieszczenia. Dzięki niej użytkownik może wskazać jedno lub kilka pomieszczeń, w których roboty mają pracować. Inną tegoroczną nowością była technologia Imprint Link, która pozwala na komunikację robotów odkurzających Roomba (i7, i7+ oraz s9) z robotem mopującym Braava jet m6, aby bezpośrednio po odkurzeniu podłogi, automatycznie do pracy w wybranym zakresie pomieszczeń następowało mopowanie.

Do dzisiaj aplikacja iRobot HOME doczekała się kilkudziesięciu aktualizacji, które dały użytkownikom wiele korzyści. Najnowsze rozwiązanie, które pozwala na wyłączenie wskazanych obszarów z pracy robota idealnie wpisuje się w niniejszy schemat. Działania te wpisują się w filozofię marki iRobot – dostarczania praktycznych robotów oraz stałego ich udoskonalania, nawet jeśli mowa o robotach, które od  dłuższego czasu pracują w naszych domach.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. Adam

    28/10/2019 o 22:51

    Ostatnia aktualizacja appki to absolutny sztos! Tak się powinno dbać o klienta. Obsługa posprzedażowa iRobot Polska jest najwyższym poziomie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Escobar Fold 1 – składany telefon od brata narkotykowego lorda

Wytrzymalszy od Galaxy Fold, tańszy od iPhone’a.

Opublikowane

dnia

Do składanej rewolucji dołącza kolejny producent, tym razem dość niespodziewany. Kto bowiem wpadłby na to, że brat jednego z najbardziej wpływowych narkotykowych bossów Ameryki Południowej, Pablo Escobara, uraczy technologiczny świat składanym smartfonem?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Qualcomm prezentuje nowe produkty z linii Snapdragon

865 dla flagowców, 765 dla średniaków, 5G dla wszystkich.

Opublikowane

dnia

Nadszedł czas, by poznać procesory, które znajdziemy w większości przyszłorocznych flagowców: rodzina Snapdragon właśnie powiększyła się o kilka nowych propozycji. Podczas konferencji Qualcomm zaprezentował także kolejną edycję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne