Połącz się z nami

Technologie

Granice iRobota Roomba

iRobot wprowadza nową funkcję aplikacji iRobot HOME, dzięki której użytkownik może ograniczyć obszar pracy robota z poziomu ekranu urządzenia mobilnego.

Opublikowane

dnia

Moduł łączności bezprzewodowej w robotach domowych dał firmie iRobot, a przede wszystkim użytkownikom robotów domowych Roomba i Braava nowe możliwości. Oprogramowanie urządzeń może być zdalnie aktualizowane, aby stawały się bardziej efektywne, a ich obsługa wygodniejsza. Najnowsza aktualizacja pozwala na wskazanie za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME obszarów, które roboty Roomba i Braava mają ominąć.

Wyposażenie robotów domowych w moduł łączności bezprzewodowej otworzyło szereg możliwości, które firma iRobot wykorzystuje z pożytkiem dla użytkowników. Podobnie jest obecnie. Wraz z nową aktualizacją aplikacji iRobot HOME, posiadacze robotów z systemem nawigacji iAdapt 3.0 otrzymują kolejną, bardzo wygodną funkcję – tzw. Keep Out Zones. Dzięki niej w mapach aplikacji iRobot HOME można zaznaczyć obszary, których robot ma nie odwiedzać podczas swojej pracy. Przykładowo, jeżeli chcemy zabezpieczyć zbudowaną przez pociechę wieżę z klocków czy też legowisko domowego pupila, wystarczy wskazać palcem miejsce na mapie w aplikacji. Jest to kolejna z sugestii dotychczasowych użytkowników, którą iRobot poprzez pracę programistów i inżynierów wprowadza w życie. Obecnie rozwiązanie to dostępne jest w robotach odkurzających Roomba i7, i7+, s9+ oraz robocie mopującym Braava jet m6.

Pierwszymi robotami odkurzającym Roomba, które wyposażono w moduł łączności bezprzewodowej oraz aplikację iRobot HOME były modele serii 900. Rozwiązanie to przyniosło rewolucję w zakresie obsługi. Aplikacja umożliwiała wygodne zarządzanie pracą robota np. poprzez ustalanie na ekranie urządzenia mobilnego tygodniowego harmonogramu prac. Ponadto dostarczała kompleksowych raportów na temat wykonanych prac, wyświetlała porady w zakresie użytkowania, czy też umożliwiała zamawianie części. Z biegiem czasu moduł wifi trafiał do coraz większej ilości modeli Roomba oraz Braava, a dziś znajduje się on w zdecydowanej większość produktów marki iRobot. Sam moduł łączności bezprzewodowej w robocie umożliwia również dokonanie aktualizacji jego oprogramowania bez ingerencji użytkownika. O tym jak wartościowe jest to rozwiązanie przekonali się np. właściciele robotów Roomba 671/675/676. Dzięki jednej z aktualizacji czas pracy tych modeli wydłużył się o 50%. Aplikacja iRobot HOME również zyskiwała nowe możliwości, jak obsługa IFTTT czy współpraca z asystentami głosowymi. Wraz z wprowadzaniem kolejnych przełomowych modeli oraz rozwiązań, aplikacja oferuje coraz więcej. W bieżącym roku zadebiutowała w niej technologia Imprint Smart Mapping, która robotom z systemem nawigacji iAdapt 3.0 umożliwia tworzenie inteligentnych map z podziałem na nazwane pomieszczenia. Dzięki niej użytkownik może wskazać jedno lub kilka pomieszczeń, w których roboty mają pracować. Inną tegoroczną nowością była technologia Imprint Link, która pozwala na komunikację robotów odkurzających Roomba (i7, i7+ oraz s9) z robotem mopującym Braava jet m6, aby bezpośrednio po odkurzeniu podłogi, automatycznie do pracy w wybranym zakresie pomieszczeń następowało mopowanie.

Do dzisiaj aplikacja iRobot HOME doczekała się kilkudziesięciu aktualizacji, które dały użytkownikom wiele korzyści. Najnowsze rozwiązanie, które pozwala na wyłączenie wskazanych obszarów z pracy robota idealnie wpisuje się w niniejszy schemat. Działania te wpisują się w filozofię marki iRobot – dostarczania praktycznych robotów oraz stałego ich udoskonalania, nawet jeśli mowa o robotach, które od  dłuższego czasu pracują w naszych domach.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne