Połącz się z nami

Newsy

Google pokazuje nowy plecak Street View Trekker

Lżejszy, wygodniejszy i dokładniejszy.

Opublikowane

dnia

System Trekker umożliwił dodanie do Google Street View miejsc, do których nie da się dojechać samochodem – także wnętrz muzeów czy galerii sztuki. Teraz Google prezentuje unowocześnioną wersję plecaka, za pomocą którego fotografowane będą kolejne niedostępne dla aut atrakcje.

Nowy plecak Trekker został stworzony w oparciu o uwagi użytkowników poprzedniej wersji. Przede wszystkim jest on lżejszy i mniejszy od poprzednika, a zatem łatwiejszy w transporcie. Jego design został uproszczony, a ilość wystających elementów zmniejszona. Główny element systemu, wyposażona w kamery głowica, może teraz robić zdjęcia w lepszej rozdzielczości i przy słabszym oświetleniu – zastosowano w niej aparaty o większych matrycach i rozwarciu przysłony. Zmiany te ułatwią korzystanie z Trekkera nie tylko podczas spacerów, ale także przymocowywanie go do aut, łodzi czy nawet linkach-tyrolkach. Dzięki temu uczestnicy programu będą mogli fotografować nawet skrajnie niedostępne miejsca oraz dokładnie mapować skomplikowane układy urbanistyczne i rzadko uczęszczane drogi.

Plecaki Trekker są wypożyczane w ramach programu partnerskiego Google. Aby do niego przystąpić, trzeba wypełnić stosowną aplikację, w której należy opisać planowane wykorzystanie plecaka i wskazać fotografowany obszar. Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z Trekkera. Akcja jest otwarta dla organizacji non-profit, samorządów lokalnych, uniwersytetów, zespołów badawczych i indywidualnych partnerów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne