Połącz się z nami

Newsy

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

Dla przypomnienia – Google Cardboard to prosty zestaw rzeczywistości wirtualnej typu „zrób to sam”, który składa się z kilku kartonowych arkuszy i soczewek. Aby zminimalizować koszty urządzenia, rolę ekranu przejmuje w nim wyświetlacz smartfona. Google nie wspiera go już od jakiegoś czasu, ale mimo to wielu programistów wykazywało zainteresowanie tworzeniem apek na niemal martwą platformę. Właśnie dlatego Google zdecydowało się na otwarcie projektu Cardboard. Wszystkie narzędzia, biblioteki kodu i interfejsy programowania będą od tej pory dostępne jako oprogramowanie open source, dzięki czemu skorzysta z nich każdy zainteresowany deweloper.

Otwarcie Cardboard raczej nie skłoni Google do inwestowania w obszar smartfonowego VR – według firmy przyszłość tej technologii na telefonach raczej ogranicza się do rzeczywistości rozszerzonej – ale może zachęcić ich do podobnego potraktowania projektu Daydream. Był to nieco bardziej zaawansowany odpowiednik Cardboard z dedykowanym headsetem, który jednak nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem wśród klientów komercyjnych. Kto wie, może nowe apki stworzone z myślą o Cardboard i otwarcie Daydream VR na nowo rozbudzą w użytkownikach chęć korzystania z wirtualnej rzeczywistości na smartfonach?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona na wrzesień

Przyczyną jest chęć dopracowania wszystkich aspektów gry.

Opublikowane

dnia

16 kwietnia 2020 roku był datą wyczekiwaną przez graczy na całym świecie – to wtedy na nasze pecety i konsole miała trafić jedna z najgorętszych premier tego roku, Cyberpunk 2077. Okazuje się, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, gra opóźni się bowiem o pięć miesięcy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Odkryto kolejne szkodliwe aplikacje na Androida

Na chwilę obecną wciąż są one dostępne w Sklepie Play.

Opublikowane

dnia

Otwarty charakter Androida jest zarówno jego zaletą, jak i wadą. Z jednej strony pozwala on na instalację aplikacji z dowolnego źródła, co daje dostęp do wielu niedostępnych bez VPN-u regionalnych usług i gier, ale ma on także swoją ciemniejszą stronę – większe ryzyko, że ściągana apka może być szkodliwa. Kilka tego typu programów znaleziono w Sklepie Google Play.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Microsoft kończy wsparcie dla Windowsa 7

System nie dostanie żadnych nowych aktualizacji bezpieczeństwa.

Opublikowane

dnia

Windows 7 towarzyszył użytkownikom przez ostatnie 11 lat, ale jego historia właśnie dobiega końca. Microsoft całkowicie zakończył wspieranie swojego systemu operacyjnego. Mimo tego wielu użytkowników nie zdecydowało się na aktualizację do Windowsa 10 lub innego OS-a.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

MicroLED, QLED 8K i The Sero, czyli telewizory Samsung na CES 2020

Dzięki rozdzielczości 8K model Q950TS zapewnia najlepszą jakość obrazu LCD na rynku.

Opublikowane

dnia

Podczas targów CES 2020 Samsung zaprezentował najnowszą linię telewizorów MicroLED, QLED 8K i lifestyle’owych. Poprzez wprowadzenie nowych rozmiarów ekranów, wykorzystanie możliwości Inteligentnego Skalowania do 8K, innowacyjną technologię zmiany orientacji wyświetlacza i wiele więcej, Samsung pokazał, jak jego produkty na rok 2020 wpłyną na doznania wizualne widzów i zdefiniował na nowo ich rolę w domu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne