Połącz się z nami

Newsy

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

Błąd wynikał najprawdopodobniej z niewłaściwego działania algorytmów zarządzających wykorzystaniem pamięci RAM. Powodował on błyskawiczne, niespodziewane zamykanie się aplikacji pozostawionych w tle – czasami wystarczyło jedynie chwilowe przełączenie się do innego programu, a iOS już „uśmiercał” dany proces. Po jego ponownym otwarciu użytkownicy zauważali, że część ich pracy została utracona (na przykład karta w przeglądarce Safari odświeżyła się, a wraz z nią formularz, który akurat wypełniali).

Aby wyeliminować problemy z multitaskingiem, Apple wprowadziło stosowne zmiany w dostępnej od dziś aktualizacji iOS i iPadOS 13.2.2. Poza zamykającym aplikacje bugiem nowa wersja systemu operacyjnego wyeliminowała także sytuacje, w których iPhone’y nagle traciły połączenie z siecią komórkową po zakończeniu połączenia telefonicznego lub losowo przestawały łączyć się z danymi komórkowymi pomimo dobrego zasięgu. Ponadto wprowadza ona kilka drobnych zmian związanych z korzystaniem z konkretnych usług (w tym uwierzytelniania poprzez protokół Kerberos) oraz akcesoriów (kluczy bezpieczeństwa YubiKey).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

WWDC 2020: macOS Big Sur, iOS 14 oraz watchOS 7 oficjalnie

Newsy

Apple WWDC 2020: komputery Mac otrzymają procesory ARM

Newsy

TEST: Apple MacBook Air (2020)

Testy

Apple planuje wykorzystanie procesorów ARM w komputerach Mac

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!