Połącz się z nami

Publikacje

Face ID – czym jest i w jakich telefonach można go znaleźć?

Najwięksi producenci smartfonów coraz chętniej wykorzystują w swoich urządzeniach funkcję rozpoznawania twarzy.

Opublikowane

dnia

Inteligentny smartfon, rozpoznający twarz swojego właściciela to już nie tylko obrazek znany z filmów science fiction, a rzeczywistość, którą do świata ultranowoczesnych technologii wprowadziła marka Apple. Czym jest tzw. Face ID, jak działa i w których smartfonach można znaleźć tę funkcję? Sprawdźcie!

Czym jest Face ID?

Face ID to jedno z najbardziej innowacyjnych odkryć w historii marki Apple. W praktyce, to ultranowoczesny system rozpoznawania twarzy, wykorzystany po raz pierwszy w modelu iPhone X, który zaistniał na rynku w 2017 roku. Face ID to technologia dostępna wyłącznie w smartfonach sygnowanych słynnym logiem nadgryzionego jabłka. W telefonach innych marek, nazywana jest funkcją rozpoznawania twarzy lub identyfikacji twarzy.

Jak działa Face ID?

Funkcja rozpoznawania twarzy, wykorzystana w najnowszych iPhone’ach, pozwala bezpiecznie odblokować telefon, autoryzować zakupy czy zalogować się do wybranych aplikacji tylko jednym spojrzeniem. W tym celu, wystarczy przytrzymać telefon naprzeciw twarzy, w odległości około 25-50 cm – wówczas zostanie aktywowany aparat TrueDepth, który porówna otrzymany obraz z zapisanymi danymi i w przypadku zgodności – odblokuje urządzenie.

Ciekawostka

Face ID doskonale dostosowuje się do zmian wyglądu właściciela, w związku z czym, makijaż czy zarost nie stanowią dla iPhone’a żadnego problemu. System doskonale radzi sobie z rozpoznaniem twarzy również w sytuacji, gdy posiadacz telefonu ma nakrycie głowy czy okulary przeciwsłoneczne.

Smartfony z funkcją rozpoznawania twarzy

Obecnie najwięksi producenci smartfonów coraz chętniej wykorzystują w swoich urządzeniach funkcję rozpoznawania twarzy (przykładowe modele można znaleźć na stronie T-Mobile).

iPhone X z systemem Face ID
iPhone X to pierwszy smartfon, w którym zastosowano technologię Face ID. Telefon zachwyca nie tylko eleganckim wyglądem, ale także parametrami technicznymi. 5,8-calowy wyświetlacz Super Retina, który gwarantuje perfekcyjną jakość obrazu, 64 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat 12 Mpix, niezwykle mocne szkło z przodu i z tyłu, opcja ładowania bezprzewodowego czy odporność na wodę i pył to jedynie przedsmak korzyści, jakie czekają na użytkowników tego modelu.

Samsung Galaxy S8
Kolejnym smartfonem, z funkcją identyfikacji twarzy jest Samsung Galaxy S8. W tym przypadku, również wystarczy podnieść telefon na wysokość oczu (podobnie jak wtedy, gdy robisz selfie), a urządzenie zostanie odblokowane. Samsung Galaxy S8 to prawdziwa gratka dla amatorów nowoczesnych technologii. 64 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB pamięci RAM, 5,8-calowy wyświetlacz, aparat 12 Mpix Dual Pixel z szybkim autofocusem i wodoodporna oraz pyłoodporna obudowa z certyfikatem IP68 to dopiero początek długiej listy korzyści dla każdego, kto zdecyduje się kupić model Samsung Galaxy S8.

Huawei P20 lite
Na zaprojektowanie smartfona z systemem inteligentnego rozpoznawania twarzy, zdecydowała się również inna, popularna marka – Huawei. Każdy posiadacz modelu Huawei P20 lite może odblokować telefon, patrząc na wyświetlacz przez… mniej niż 1 sekundę! Producent zapewnia, że to szybki i bezpieczny sposób, by uzyskać dostęp do danych przechowywanych na smartfonie. Nowy Huawei P20 lite posiada aż 64 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat 16 Mpix + 2 Mpix z efektem rozmycia tła (Bokeh), ośmiordzeniowy procesor Kirin 659, ergonomiczną obudowę oraz ekran panoramiczny FULLVIEW o rozdzielczości Full HD+.

Materiał partnera

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

Kompletny przewodnik: Yamaha MusicCast

Najbardziej rozbudowany system multiroom świata właśnie wzbogacił się o nowe funkcjonalności.

Opublikowane

dnia

przez

Może ci się wydawać, drogi czytelniku, że o systemach multiroom powiedziano już wszystko. W końcu chodzi w nich przede wszystkim o przesyłanie dźwięku z jednego pomieszczenia do drugiego, nie? Wbrew pozorom pomysłów na udoskonalenie ich działania jest sporo. Yamaha zdaje sobie z tego sprawę, dlatego sygnowany przez nią MusicCast wciąż rozwija się w sposób, który umożliwia jego gładką integrację z każdym domowym ekosystemem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Oferty no limit czyli nielimitowane rozmowy, SMSy i Internet

Poszukując idealnej oferty no limit dla siebie, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów.

Opublikowane

dnia

Nielimitowane rozmowy i SMS do wszystkich sieci to w obecnych czasach obligatoryjna składowa oferty abonamentowej. Powszechność telefonii komórkowej sprawia, że wiele spraw zawodowych i prywatnych załatwia się przez rozmowy telefoniczne. Darmowe minuty okazują się przy tym niezbędne i pozwalają zaoszczędzić wiele środków. Bardziej rozbudowaną ofertę stanowią nielimitowane rozmowy, smsy i Internet. Dodatkowy, pozbawiony limitu pakiet danych internetowych przyda się zarówno w telefonie prywatnym, jak i służbowym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Sieć 5G: Wszystko, co musisz wiedzieć

Tak, nowy standard będzie zawrotnie szybki. To nie wszystko – ma on także szansę stać się przełomowym.

Opublikowane

dnia

przez

Jak nietrudno się domyślić, 5G – piąta generacja technologii mobilnego przesyłu danych – to następca popularnego 4G. W tym roku ma ona wreszcie wejść do użytku (a przynajmniej zacząć wchodzić), a różnice pomiędzy 5G i 4G będą zauważalne na pierwszy rzut oka. Na papierze 5G jest szybsza niż wszystkie obecne technologie Wi-fi, a nawet większość dostępnych na świecie domowych połączeń szerokopasmowych, może z wyjątkiem tych z Korei Południowej. 4G LTE, najbardziej wydajny standard w Europie, okazał się w przybliżeniu 100 razy wolniejszy od maksymalnych prędkości 5G uzyskanych w warunkach laboratoryjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Smartfony przyszłości

Która technologia zdominuje rynek smartfonów w nadchodzących latach?

Opublikowane

dnia

Najgorętsze telefony tego roku są wyposażone w genialne ekrany, innowacyjne aparaty fotograficzne i wsparcie dla 5G. To najbardziej futurystyczne gadżety, jakie mogliśmy sobie wymarzyć!

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Telewizory i sztuka

Obecnie telewizor to coś więcej niż tylko okno na świat.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Telewizor jest jednym z najbardziej wyeksponowanych punktów każdego salonu, dlatego warto, by jakości obrazu towarzyszyło piękne wzornictwo. Przedstawiamy sześć perełek sztuki użytkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne