Połącz się z nami

Newsy

Eneby – pierwsze głośniki Bluetooth od Ikei

Na szczęście nie trzeba ich samodzielnie składać.

Opublikowane

dnia

Po sukcesie inteligentnego systemu oświetlenia, Ikea wchodzi na kolejny obszar rynku domowej elektroniki. Pierwsze głośniki Bluetooth z serii Eneby już pojawiły się w sklepach w niektórych krajach, a być może niedługo trafią do Polski.

Swoim wzornictwem szwedzkie głośniki wpisują się w charakterystyczny dla Ikei trend minimalizmu – sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym, szarym lub białym, ma formę kwadratu i pokryty jest materiałową osłoną. Przednia ściana większego głośnika ma wymiary 30 x 30 cm, mały posiada krawędzie krótsze o 10 cm. Sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim do słuchania muzyki w domowym zaciszu, chociaż mniejszy głośnik wyposażony jest w rączkę do transportu i możliwość zainstalowania opcjonalnego akumulatora. Eneby można postawić na półce, zawiesić na ścianie lub umieścić na specjalnym stojaku – ten również jest w ofercie Ikei. Nie znamy pełnych możliwości muzycznych sprzętu: z udostępnionych zdjęć można jedynie wywnioskować, że posiadają one tweeter i woofer.

Głośniki Eneby zostały zaprojektowane tak, aby pasować do domu urządzonego w stylu Ikea. Mniejszy model kosztuje 50 USD (ok. 180 PLN), a większy: 90 USD (ok. 310 PLN). Głośniki dostępne są na razie w Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii, ale znając Ikeę już niedługo sami będziemy mogli sprawdzić, jak Eneby sprawuje się w akcji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne