Połącz się z nami

Newsy

Eneby – pierwsze głośniki Bluetooth od Ikei

Na szczęście nie trzeba ich samodzielnie składać.

Opublikowane

dnia

Po sukcesie inteligentnego systemu oświetlenia, Ikea wchodzi na kolejny obszar rynku domowej elektroniki. Pierwsze głośniki Bluetooth z serii Eneby już pojawiły się w sklepach w niektórych krajach, a być może niedługo trafią do Polski.

Swoim wzornictwem szwedzkie głośniki wpisują się w charakterystyczny dla Ikei trend minimalizmu – sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym, szarym lub białym, ma formę kwadratu i pokryty jest materiałową osłoną. Przednia ściana większego głośnika ma wymiary 30 x 30 cm, mały posiada krawędzie krótsze o 10 cm. Sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim do słuchania muzyki w domowym zaciszu, chociaż mniejszy głośnik wyposażony jest w rączkę do transportu i możliwość zainstalowania opcjonalnego akumulatora. Eneby można postawić na półce, zawiesić na ścianie lub umieścić na specjalnym stojaku – ten również jest w ofercie Ikei. Nie znamy pełnych możliwości muzycznych sprzętu: z udostępnionych zdjęć można jedynie wywnioskować, że posiadają one tweeter i woofer.

Głośniki Eneby zostały zaprojektowane tak, aby pasować do domu urządzonego w stylu Ikea. Mniejszy model kosztuje 50 USD (ok. 180 PLN), a większy: 90 USD (ok. 310 PLN). Głośniki dostępne są na razie w Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii, ale znając Ikeę już niedługo sami będziemy mogli sprawdzić, jak Eneby sprawuje się w akcji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne