Połącz się z nami

Technologie

Uber po raz kolejny traci licencję w Londynie

Decyzja zarządu transportu podyktowana „pasmem nadużyć”.

Opublikowane

dnia

Pod względem prawnym Uber stanowi trudny orzech do zgryzienia dla miejskich zarządów transportu, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasażerów i kierowców – nie mają one w końcu bezpośredniej kontroli nad usługą. Właśnie to zmusiło organizację Transport for London do odmowy przedłużenia licencji transportowej Uberowi.

Powodem zakończenia licencji jest „pasmo nadużyć, które zagraża bezpieczeństwu pasażerów”. W trakcie przeprowadzonego śledztwa Transport for London zidentyfikowało setki złamań regulaminu świadczenia usług transportowych na terenie Londynu. Przede wszystkim dotyczą one ostatnich zmian w aplikacji, które pozwalały kierowcom nieposiadającym stosownej licencji publikować swoje zdjęcia na autoryzowanych profilach należących do innych osób, co umożliwiało im w przekonujący sposób udawać licencjonowanych kierowców. TfL szacuje, że w ten sposób wykonali oni przynajmniej 14 000 kursów, które ze względu na status kierowcy były nieubezpieczone i często niebezpieczne dla pasażera – niektóre pojazdy w ogóle nie były przeznaczone do przewozu osób lub właśnie straciły licencję.

Zarząd transportu skrytykował także niewystarczające zabezpieczenia, które miały uniemożliwiać zwolnionym kierowcom tworzenie nowych kont i wożenie pasażerów – okazały się one łatwe do zmanipulowania. Wiele problemów dotyczyło także wypłacania ubezpieczeń powypadkowych.

To nie pierwsze kłopoty Ubera w Londynie. Po raz pierwszy jego licencja została odwołana w 2017 roku, ale po serii zmian wprowadzonych do zasad przewozu i zatrudniania kierowców TfL zdecydowało się na jej tymczasowe przedłużenie; wszystko pod warunkiem, że firma utrzyma wysoki poziom usług i bezpieczeństwa. Niestety, nie udało im się spełnić tego założenia. Teraz Uber ma 21 dni na złożenie odwołania od decyzji: w czasie rozpatrywania apelacji może on świadczyć usługi transportowe.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne