Połącz się z nami

Technologie

DJI Osmo Mobile 3 – składany gimbal do smartfona

Lekki, podróżny, z pojemną baterią.

Opublikowane

dnia

Gimbale do telefonów w połączeniu z nowoczesnymi, zaawansowanymi aparatami fotograficznymi w smartfonach pozwalają osiągnąć profesjonalne efekty, ale nie zawsze są wygodne w transporcie. DJI zaprezentowało właśnie najnowszą edycję Osmo Mobile, która zaprojektowana jest z myślą o często podróżujących użytkownikach.

Osmo Mobile 3 otrzymał zupełnie nowy design. Gimbal może być teraz złożony do kompaktowych rozmiarów, a przed przypadkowym rozłożeniem podczas transportu chronią go specjalne zabezpieczenia. Uchwyt na smartfona można automatycznie przełączać z orientacji pionowej do poziomej – funkcji tej brakowało w poprzednich generacjach, które wymagały ręcznego ustawiania ekranu. Po umieszczeniu urządzenia w gimbalu mamy pełen dostęp do jego złączy, dlatego podczas nagrywania można skorzystać z zewnętrznego mikrofonu. Osmo Mobile 3 jest nieco krótszy i mniejszy od poprzedników, ale wciąż zapewnia około 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Baterię uzupełnimy za pomocą złącza USB-C.

W towarzyszącej aplikacji Mimo użytkownicy będą mogli natomiast skorzystać z inteligentnych trybów nagrywania: śledzenia obiektów ActiveTrack, tworzenia filmów poklatkowych, zdjęć panoramicznych, kontroli za pomocą gestów w trybie selfie i „story mode”, który tworzy automatyczne filmy z kilku klipów. Powrócił także znany z pierwszej generacji przycisk zwalniania migawki. Sprzęt dostępny jest już na stronie producenta i w sklepach internetowych. Miłym zaskoczeniem jest cena urządzenia – w polskiej dystrybucji kosztuje on 500 PLN, a zatem mniej od gimbali poprzedniej generacji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne