Połącz się z nami

Technologie

Gry Electronic Arts wracają na Steama

Wśród nich wyczekiwany Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Opublikowane

dnia

Electronic Arts było jednym z pierwszych wydawców, który zdecydował się na stworzenie własnej platformy dystrybucyjnej z grami. Tym bardziej dziwić może fakt, że po ośmiu latach rozłąki najważniejsze tytuły EA powrócą na Steama.

Początkowo na platformę Valve trafią tylko nieliczne tytuły. Jako pierwszy dostępny będzie Star Wars Jedi: Upadły zakon, gra akcji osadzona w popularnym uniwersum, której premiera zaplanowana jest na listopad – gracze już mogą składać zamówienia za pośrednictwem Steama. W tym roku na nowej platformie dostępne będzie także The Sims 4 i Unravel 2. Gry z elementem multiplayer, na przykład Fifa 20 i Battlefield V zostaną zaimportowane dopiero w przyszłym roku, EA musi bowiem zapewnić możliwość współpracy ze swoją autorską usługą Origin, tak, aby gracze z różnych platform mogli grać ze sobą.

Użytkownicy Steama otrzymają także możliwość zakupu abonamentu EA Access. Pozwala on na przedpremierowy dostęp do niektórych tytułów, a na platformie Origin uprawnia również do gry w darmowe tytuły. Ta druga funkcja najprawdopodobniej nie pojawi się w serwisie Valve, ale osoby, które wykupiły subskrypcję, wciąż będą mogły z niej korzystać w usłudze EA.

Electronic Arts opuściło Steama w 2011 roku, kiedy to Battlefield 3 nie pojawił się w cyfrowym sklepie, a zamiast tego trafił na platformę Origin. Była ona pod wieloma względami gorsza od dominującego na rynku Steama, ale gwarantowała EA wyższy zysk ze sprzedaży gry – nie musieli oni bowiem uiszczać opłaty za dystrybucję gry. Przez długi czas wydawca unikał konkurencyjnej platformy, ale przez 8 lat wiele się zmieniło na rynku gier wideo. Poparcie EA może być kluczowe w walce Steama z konkurencyjnym Epic Games Store.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne