Połącz się z nami

Publikacje

Czy warto wymieniać starego smartfona na Samsunga Galaxy S10? Podpowiadamy.

Opublikowane

dnia

Choć od lutowej premiery Samsunga Galaxy S10 minęło już trochę czasu, smartfon ten nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Nie bez przyczyny – S10-tka bez wątpienia będzie jednym z pretendentów do miana najlepszego telefonu 2019 roku. Zastanawiasz się nad wymianą obecnego smartfona na najnowszego flagowca Samsunga? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

3 wersje S10-tki – najważniejsze różnice

Nikogo nie zdziwił fakt, że najnowszy Samsung z serii Galaxy S dostępny jest w 3 różnych wariantach: standardowym Galaxy S10, flagowym S10+ i budżetowym Galaxy S10e. To trend znany już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. O ile Samsung Galaxy S10e może być całkiem niezłą alternatywą dla popularnych smartfonów ze średniej półki cenowej, o tyle Galaxy S10 i jego “plusowy” odpowiednik to urządzenia zdecydowanie cięższego kalibru. Nie będziemy zgłębiać się w dzisiaj w różnice między oboma modelami – są one bowiem w naszym przypadku kosmetyczne, dlatego na potrzeby artykułu będziemy odwoływać się do parametrów S10+.

 

3 najciekawsze funkcjonalności Samsunga Galaxy S10+

Które funkcjonalności smartfonów Samsung Galaxy S10 wyróżniają go na tle flagowców innych producentów?

Wyświetlacz Infinity-O

Pierwszą z nich jest rewelacyjny wyświetlacz Infinity-O, który dzięki technologii HDR 10+ gwarantuje jeszcze lepszą, bo porównywalną do telewizorów klasy premium, jakość obrazu. Sporym ułatwieniem dla osób korzystających ze swojego smartfona przynajmniej kilka godzin dziennie, jest fakt, że wyświetlacz ten znacząco minimalizuje ilość emitowanego światła niebieskiego, który w nadmiarze może mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasz wzrok czy długość snu.

5 obiektywów

Mocną stroną S10-tki jest również aparat, umożliwiający rejestrowanie video w rozdzielczości UHD bez jakiegokolwiek rozmycia czy irytujących drgań. Jeśli chodzi natomiast o sam aparat, w przypadku Samsunga Galaxy S10 mamy do czynienia aż z 5 obiektywami:

 • aparatem głównym o rozdzielczości matrycy 12 MP ze zmienną przesłoną f/1.5 – f/2.4,
 • szerokokątnym obiektywem, obejmującym 123°, czyli pole widzenia człowieka,
 • 12-megapikselowym modułem portretowym
 • aparatem do selfie – 10 MP i jasności f/1.9
 • aparatem RGB Depth, zapewniającym idealną głębię każdego zdjęcia.

Nie jest to, co prawda, poziom, jaki oferuje na przykład Huawei P30 (który na chwilę obecną jest naszym zdaniem najlepszym smartfonem dla amatorów fotografii mobilnej), jednak dla zdecydowanej większości z nas będzie on aż nadto wystarczającym rozwiązaniem.

Zoptymalizowany silnik Unity

Mówiąc o Samsungu Galaxy S10+, nie sposób nie wspomnieć również o przełomowym wydarzeniu w historii smartfonów, jakim była optymalizacja flagowca Koreańczyków pod silnik Unity. To przełom dla wszystkich graczy, którzy narzekali dotąd na nienajlepszą jakość odtwarzanych na smartfonie gier w porównaniu z komputerem stacjonarnym czy laptopem. Dzięki optymalizacji silnika obsługa gier jest czystą i nieobciążoną ryzykiem lagowania przyjemnością.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z pełną specyfikacją Galaxy S10 w wersji +

Materiał zewnętrzny

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
3 komentarze

3 komentarze

 1. Jaaa

  18/07/2019 o 17:28

  Nie warto. Różnicy w prędkości nie zobaczycie a i pewnie w jakości zdjęć też nie. Że pięć obiektywów? Wszystkie efekty można, przy odrobinie sprytu, uzyskać na S7…

  • Marcin Kubicki

   18/07/2019 o 19:50

   No już z tym S7 to bez przesady. Zwłaszcza w słabym świetle.

 2. pjoter93

  20/07/2019 o 06:41

  I tak wszyscy wiedzą, że mate 30 pro pozamiata wszystko i wszystkich w tym roku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

5G dla ciebie

Kto będzie rządzić rynkiem smartfonów 5G?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Era 5G nadeszła… no, prawie. W wielu krajach Europy operatorzy sieci komórkowych już uruchamiają stosowną infrastrukturę i wprowadzają do swojej oferty urządzenia obsługujące nowy standard, oferując klientom niedoścignioną prędkość przesyłania danych i łącza potrafiące obsłużyć ogromną liczbę połączeń naraz.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

HTC Vive Cosmos pod lupą

Trójka śmiałków kontra HTC Vive Cosmos – czy uda im się skonfigurować i uruchomić ten nowoczesny headset VR?

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących technologii. Możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata i interakcji z nim za pośrednictwem własnych dłoni rozbudza wyobraźnię i kreatywność, pozwalając chociaż na chwilę odciąć się od codzienności. Z drugiej strony, VR może także onieśmielać. Od wielu lat pokutuje przekonanie, że to hobby tylko dla wybranych: osób dysponujących potężnym, gamingowym komputerem, miejscem do rozstawienia stacji trackingowych oraz wiedzą techniczną, która umożliwi im konfigurację tego całego cyrku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Amazon

Czeka na nas nie tylko bogactwo opcji głosowych, ale także nowe sposoby prowadzenia rozmów z Alexą.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Eric King, dyrektor generalny Amazon Alexy na Europę, uczestniczył w pracach nad wirtualną asystentką Amazona od czasu pierwszego otwarcia systemu na zewnętrznych deweloperów. Był on odpowiedzialny za wdrożenie umiejętności Alexy i pozyskanie partnerów sprzętowych, dzięki którym może ona kompleksowo zarządzać inteligentnym domem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Formuła 1

Dyrektor techniczny F1 opowiada o najnowszych osiągnięciach w konstrukcji bolidów, które już wkrótce znajdą się także w naszych domowych autach.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Wciągu swojej wieloletniej kariery dyrektor techniczny Formuły 1, Pat Symonds, był świadkiem licznych zmian w sportach motorowych. Największy postęp dokonał się w technologiach bezpieczeństwa – wypadki zdarzają się coraz rzadziej, a z każdego z nich należy wysnuć wnioski, które zapobiegną powtarzaniu się tragedii – choć należy pamiętać, że to wciąż jedna z najniebezpieczniejszych dyscyplin. Jednym z największych osiągnięć Symondsa jest próba wyrównania szans pomiędzy zespołami poprzez wprowadzenie nowych regulacji i limitów budżetowych na bolidy F1 od 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Jesteśmy z wami już 10 lat!

By uczcić 10 lat istnienia w Polsce “Magazynu T3”, Marcin Kubicki, od dziewięciu lat redaktor naczelny pisma, opowiada o jego początkach i paru ciekawostkach, które miały miejsce w redakcji przez ostatnią dekadę jej istnienia.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Moja historia związana z „Magazynem T3” wbrew pozorom nie zaczyna się w roku 2009, a w… 1995. Wtedy to jako 10-latek chwyciłem w swoje ręce „Magazyn INTERNET”, również wydawany przez AVT. Pismem tym byłem przez kolejne lata zafascynowany przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, już wtedy odkryłem w sobie zainteresowanie tematami związanymi z programowaniem, a po drugie, uwielbiałem fakt udostępniania na płytach stron internetowych w wersjach offline, które służyły mi do podpatrywania bez obciążania domowego modemu, jak wygląda ich kod. W okolicach roku 1999 wysłałem nawet do redakcji list, który, ku mojej uciesze, został opublikowany na łamach pisma.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne