Od lat Samsung wykorzystuje targi CES jako okazję do zaprezentowania najbardziej awangardowych projektów, nad jakimi pracuje. Tym razem poznamy imponujący ekran 8K, obrotowy telewizor Sero, mniejsze wersje popularnego The Frame i… miniaturowego robota zarządzającego inteligentnym domem.
Oto Samsung Q950, pierwszy bezramkowy telewizor 8K. Jego ekran nosi nazwę Infinity Display, ponieważ sprawia wrażenie niekończącego się; jedynie wzdłuż dolnej krawędzi ciągnie się wąziutki, czarny pasek, ale jego grubość to ledwie 15 mm. Telewizor otrzymał zaawansowany procesor obrazu odpowiedzialny za upscaling zawartości do jakości 8K, wsparcie dla odtwarzania natywnych kodeków 8K oraz technologię AI ScaleNet, która optymalizuje prędkość pobierania danych podczas streamingu. Q950 ma być imponujący również pod względem dźwiękowym – wbudowany subwoofer i rozmieszczone przestrzennie głośniki tworzą przestrzenny system 5.1. Telewizor otrzyma także funkcję „cyfrowego kamerdynera”, czyli rozbudowaną możliwość zarządzania innym sprzętem smart home.
Samsung Sero to propozycja dla tych osób, które lubią korzystać z aplikacji mobilnych na dużym ekranie. Na pierwszy rzut oka to zwyczajny (acz designerski) sprzęt o przekątnej 43 cale, matrycy QLED i systemie audio 4.1 zintegrowanym z podstawą. W standardowym trybie pracy ma on orientację poziomą, ale po zsynchronizowaniu telewizora ze smartfonem Galaxy i otwarciu wertykalnej aplikacji pokroju Instagrama, ekran obróci się do pozycji pionowej. Sero początkowo był jedynie ciekawostką zaprezentowaną w Korei, ale w tym roku będzie dostępny na większości światowych rynków – nie wiemy jednak kiedy i w jakiej cenie.
Wśród telewizorów znajdziemy także nowe wersje designerskiego The Frame – teraz będzie on dostępny również jako 32- i 75-calowe warianty. Nowości Samsunga nie ograniczyły się jednak tylko do sprzętu RTV. Niewielki, kulisty robot Ballie ma służyć jako asystent zarządzania inteligentnym domem, na przykład otwierając żaluzje o określonej godzinie lub sprawdzając, czy nie trzeba uruchomić robota sprzątającego. Może on także pełnić rolę wirtualnego kompana dla osób starszych lub chorych, na bieżąco monitorując ich stan zdrowia.