Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Facebook i Apple o ochronie danych użytkowników

To pierwszy od lat występ Apple na targach w Las Vegas.

Opublikowane

dnia

Podczas prowadzonych w trakcie targów CES paneli dominowała tematyka prywatności i tego, w jaki sposób można chronić dane użytkowników. Najważniejszy głos w tej dyskusji zabrały dwie firmy, które mają zupełnie inne poglądy na ów temat – Facebook i Apple.

Apple było nieobecne na CES od 1992 roku, stąd oficjalny udział jego przedstawicieli w tegorocznej edycji targów wzbudził spore zainteresowanie. Producent nie zaprezentował w ich trakcie żadnych gadżetów, ale zamiast tego przedstawił odwiedzającym swoją wizję zarządzania danymi użytkowników. Według Apple kluczem do ochrony prywatności jest zintegrowanie pełnego katalogu opcji bezpieczeństwa bezpośrednio ze sprzedawanym produktem lub usługą oraz budowanie zaufania pomiędzy konsumentami a usługodawcą. W trakcie panelu tematycznego Jane Horvath, dyrektor ds. prywatności Apple, zaznaczyła, że firma nie zgadza się na stworzenie żadnych wyjątków, na przykład w postaci ukrytych przed użytkownikami sposobów deszyfrowania.

Nieco inaczej patrzy na ten problem Facebook, który na targach CES zaprezentował nowa wersję narzędzia Privacy Checkup – poprzednia powstała w 2014 roku, a do chwili obecnej wprowadzono do niej jedynie drobne zmiany. Narzędzie oferuje teraz pomoc w czterech obszarach: kto może zobaczyć udostępnione przez nas posty, jak inni mogą znaleźć nas na Facebooku, w jaki sposób chronić swoje konto i jakie ustawienia prywatności mamy obecnie zaznaczone. Podczas tego samego panelu Erin Egan, pełniąca w Facebooku funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa danych, opowiadała o wyzwaniu, jakim jest zarządzanie informacjami o milionach osób. Podkreśliła ona również, że portal stara się ograniczać ilość zbieranych danych użytkowników do niezbędnego minimum.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne