Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Alexa trafia do aut Lamborghini

Asystentka pomoże nawet płacić za tankowanie!

Obsługa głosowa samochodów kojarzy nam się z markami klasy premium. Okazuje się, że wirtualni asystenci trafiają również do tych najdroższych, najbardziej pożądanych aut – Lamborghini zapowiedziało właśnie integrację z Alexą.

Głosowa asystentka Amazonu trafi do modelu Huracán Evo już w tym roku, chociaż producent nie zdradził, kiedy to się dokładnie stanie. Alexa będzie potrafiła wszystko to, co umie w wersji stacjonarnej – kierowca będzie mógł poprosić ją o wykonanie połączenia telefonicznego, włączenie nawigacji lub nawet zapłacenie za tankowanie na wybranych stacjach benzynowych.

Otrzyma ona również kilka dodatkowych funkcji, na przykład głosowe sterowanie temperaturą, prędkością nawiewu i systemem infotainment. Samochodowy moduł Alexy będzie sparowany z głośnikiem Echo w domu, dzięki czemu podczas powrotu do domu możliwe będzie sterowanie urządzeniami smart home.

Lamborghini nie jest jedynym producentem, który niedawno zdecydował się na zaproszenie Alexy na swój pokład – Rivian, niszowa marka samochodów elektrycznych, doda integrację z asystentką Amazonu do swoich modeli R1S i R1T. Wiemy, że prędzej czy później system trafi też do aut Toyoty, BMW, Forda i Audi. Asystentka może również zostać zintegrowana z prawie każdym pojazdem za pomocą urządzenia Echo Auto.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Auto elektryczne od Dysona, które nie ujrzy światła dziennego

Newsy

Harley-Davidson LiveWire: motocykl przyszłości?

Publikacje

Wywiad: Lewis Hamilton

Publikacje

Volvo wprowadzi technologię LiDAR do swoich aut

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!