Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Alexa trafia do aut Lamborghini

Asystentka pomoże nawet płacić za tankowanie!

Opublikowane

dnia

Obsługa głosowa samochodów kojarzy nam się z markami klasy premium. Okazuje się, że wirtualni asystenci trafiają również do tych najdroższych, najbardziej pożądanych aut – Lamborghini zapowiedziało właśnie integrację z Alexą.

Głosowa asystentka Amazonu trafi do modelu Huracán Evo już w tym roku, chociaż producent nie zdradził, kiedy to się dokładnie stanie. Alexa będzie potrafiła wszystko to, co umie w wersji stacjonarnej – kierowca będzie mógł poprosić ją o wykonanie połączenia telefonicznego, włączenie nawigacji lub nawet zapłacenie za tankowanie na wybranych stacjach benzynowych.

Otrzyma ona również kilka dodatkowych funkcji, na przykład głosowe sterowanie temperaturą, prędkością nawiewu i systemem infotainment. Samochodowy moduł Alexy będzie sparowany z głośnikiem Echo w domu, dzięki czemu podczas powrotu do domu możliwe będzie sterowanie urządzeniami smart home.

Lamborghini nie jest jedynym producentem, który niedawno zdecydował się na zaproszenie Alexy na swój pokład – Rivian, niszowa marka samochodów elektrycznych, doda integrację z asystentką Amazonu do swoich modeli R1S i R1T. Wiemy, że prędzej czy później system trafi też do aut Toyoty, BMW, Forda i Audi. Asystentka może również zostać zintegrowana z prawie każdym pojazdem za pomocą urządzenia Echo Auto.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne