Połącz się z nami

Newsy

Adnotacje na filmach znikną z YouTube

Na dobre zastąpią je inne formy odsyłania do innych filmów.

Opublikowane

dnia

YouTube całkowicie rezygnuje z dobrze znanej funkcji wyskakujących adnotacji na filmach, uwielbianej przez niektórych i nieznośnej dla innych. Zostaną one całkowicie zablokowane w przyszłym roku.

Głównym powodem tej decyzji jest fakt, że adnotacje nie wyświetlały się poprawnie w aplikacji mobilnej YouTube, co utrudniało twórcom odwoływanie się do własnych lub cudzych treści. Aby rozwiązać ten problem wprowadzono dwa nowe rozwiązania – pojawiające się w prawym górnym rogu ekranu odnośniki i specjalne karty końcowe z interaktywnymi okienkami, które bez problemu działały w wersji mobilnej. Ze względu na to, że coraz więcej użytkowników korzysta z YouTube jedynie na swoich telefonach, nowe formy szybko zyskały przychylność twórców. Po ich wprowadzeniu wykorzystanie adnotacji spadło o 70%, a portal postanowił na dobre zlikwidować ten relikt przeszłości.

W maju 2017 roku zablokowano możliwość dodawania nowych wyskakujących powiadomień, ale te, które zostały utworzone wcześniej, wciąż były wyświetlane na filmach. Funkcja ta ostatecznie zniknie 15 stycznia 2019 roku – wtedy wszystkie adnotacje zostaną na dobre usunięte. YouTube ogłosił ten fakt znacznie wcześniej, aby dać twórcom szansę na zastąpienie adnotacji w starszych klipach aktualnymi formami odnośników. Jednocześnie portal zachęca do korzystania z kart z odnośnikami i kart końcowych, które w przeciwieństwie do wyskakujących zewsząd okienek pozwalają zareklamować swoją twórczość w nienachalny sposób.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne