Połącz się z nami

Newsy

Adnotacje na filmach znikną z YouTube

Na dobre zastąpią je inne formy odsyłania do innych filmów.

Opublikowane

dnia

YouTube całkowicie rezygnuje z dobrze znanej funkcji wyskakujących adnotacji na filmach, uwielbianej przez niektórych i nieznośnej dla innych. Zostaną one całkowicie zablokowane w przyszłym roku.

Głównym powodem tej decyzji jest fakt, że adnotacje nie wyświetlały się poprawnie w aplikacji mobilnej YouTube, co utrudniało twórcom odwoływanie się do własnych lub cudzych treści. Aby rozwiązać ten problem wprowadzono dwa nowe rozwiązania – pojawiające się w prawym górnym rogu ekranu odnośniki i specjalne karty końcowe z interaktywnymi okienkami, które bez problemu działały w wersji mobilnej. Ze względu na to, że coraz więcej użytkowników korzysta z YouTube jedynie na swoich telefonach, nowe formy szybko zyskały przychylność twórców. Po ich wprowadzeniu wykorzystanie adnotacji spadło o 70%, a portal postanowił na dobre zlikwidować ten relikt przeszłości.

W maju 2017 roku zablokowano możliwość dodawania nowych wyskakujących powiadomień, ale te, które zostały utworzone wcześniej, wciąż były wyświetlane na filmach. Funkcja ta ostatecznie zniknie 15 stycznia 2019 roku – wtedy wszystkie adnotacje zostaną na dobre usunięte. YouTube ogłosił ten fakt znacznie wcześniej, aby dać twórcom szansę na zastąpienie adnotacji w starszych klipach aktualnymi formami odnośników. Jednocześnie portal zachęca do korzystania z kart z odnośnikami i kart końcowych, które w przeciwieństwie do wyskakujących zewsząd okienek pozwalają zareklamować swoją twórczość w nienachalny sposób.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne