Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Dell Concept UFO – konsola dla pecetowców

Ponadto producent eksperymentuje z nowymi technologiami ekranów.

Opublikowane

dnia

Na targi CES Dell zabrał mocną reprezentację, od koncepcyjnych laptopów po gamingowy sprzęt z linii Alienware. Spośród nich najciekawiej wypadł gadżet, który na pierwszy rzut oka przypomina Switcha, ale tak naprawdę jest miniaturowym pecetem.

Zasada działania Concept UFO jest właściwie taka sama, jak w przypadku przenośnej konsoli od Nintendo – większość „wnętrzności” komputera zamknięta została w niewielkiej obudowie wyposażonej w 8-calowy ekran. W trybie mobilnym do jej krawędzi magnetycznie przymocowywane są dwa gamepady. Urządzenie może być jednak podłączone do specjalnej stacji dokującej i telewizora; wtedy kontrolery są składane w jeden pad.

Dell nie zdradził zbyt wielu szczegółów dotyczących specyfikacji sprzętu – wiemy jedynie, że działa on na Windowsie 10 z interfejsem producenta. Jak sama nazwa wskazuje, Concept UFO to urządzenie koncepcyjne, a zatem nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi on do sprzedaży.

Concept Ori i Concept Duet to natomiast dwie wariacje na temat laptopów. Ta pierwsza to kolejny na targach produkt ze składanym ekranem. Ori otrzymał 13-calowy ekran o rozdzielczości QHD+. Po złożeniu ma on wymiary książki, a po pełnym rozłożeniu – ogromnego tabletu.

Duet ma natomiast dwa 13,4-calowe ekrany 1080p, jeden w standardowym miejscu, a drugi zamiast klawiatury. Mogą one działać w trybie pojedynczego tabletu, dwóch monitorów lub klasycznego laptopa. Aby skorzystać z tej ostatniej funkcji, niezbędna jest nakładka z klawiszami; nie zajmuje ona całego ekranu, przez co jego niezasłonięta część może pracować w trybie trackpada. Podobnie jak w przypadku UFO, laptopy te są jedynie projektami, ale być może znajdą się one kiedyś na sklepowych półkach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne