Połącz się z nami

Technologie

Fitbit Versa 2 ze wsparciem dla Alexy

Dla chętnych możliwość wykupienia abonamentu premium.

Opublikowane

dnia

Osoby, które szukają inteligentnego zegarka z rozbudowanymi funkcjami fitness, ale nie mogą pozwolić sobie na Apple Watcha, mogą zakończyć swoje poszukiwania. Versa 2 od Fitbit to smartwatch ze wsparciem dla asystentki głosowej, monitorowaniem pracy serca i 15 trybami treningowymi.

Zegarek został wyposażony w dotykowy ekran AMOLED z opcjonalnym trybem zawsze włączonego podświetlenia, dzięki któremu będzie on działał bardziej jak klasyczny zegarek. Nowa funkcja pociągnęła za sobą konieczność zamontowania większego akumulatora; producent twierdzi, że Versa 2 może pracować na jednym ładowaniu minimum 5 dni, tak samo, jak poprzednik.

Smartwatch otrzymał wsparcie dla płatności NFC, moduł GPS, obsługę mobilnej aplikacji Spotify (chociaż bez możliwości lokalnego zapisywania utworów) i wsparcie dla Amazon Alexy. Ta ostatnia funkcja pozwala mu upodobnić się do Apple Watcha, na którym możemy skorzystać z pomocy Siri. Oprócz śledzenia aktywności Versa 2 potrafi śledzić cykl snu i monitorować pracę serca. Urządzenie wejdzie do sklepów 15 września w cenie 200 EUR (ok. 880 PLN) za edycję regularną i 230 EUR (ok. 1 010 PLN) za wersję limitowaną.

Jeśli skusimy się na zakup tej drugiej, w pakiecie otrzymamy trzymiesięczny dostęp do usługi Fitbit Premium, która zawierała będzie personalizowane przewodniki pozwalające użytkownikom na lepsze treningi i wprowadzenie zdrowych nawyków. Dane zebrane przez smartwatcha posłużą do określenia profilu aktywności użytkownika i zidentyfikowanie jego głównych problemów zdrowotnych, na przykład złej jakości snu czy niewystarczającej aktywności fizycznej. Aplikacja podsunie mu następnie sposoby na poprawę tych aspektów życia. Subskrypcja Fitbit Premium będzie kosztowała 10,5 EUR miesięcznie, ale póki co nie będzie dostępna w Polsce – usługa prawdopodobnie rozszerzy swój zakres w 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne