Połącz się z nami

Newsy

Audi prezentuje elektrycznego SUV-a E-Tron

Luksusowe auto z nowatorskim systemem hamowania.

Opublikowane

dnia

Nowe modele samochodów elektrycznych są dla producentów nie tylko okazją do pokazania ich wkładu w rozwój przyjaznego dla środowiska transportu, ale także zaprezentowania nowości technologicznych. SUV Audi E-Tron jest właśnie jedną z takich supernowoczesnych premier.

Audi E-Tron trafi do niezbyt zatłoczonego segmentu rynku samochodowego – jego konkurencją jest właściwie jedynie Jaguar I-Pace i Tesla Model X. Auto otrzyma po jednym silniku elektrycznym na każdą oś, a ich łączona moc 265 kW ma równać się 350 KM i umożliwić start od zera do 100 km/h w 6,6 sekund. Silniki mają otrzymać także specjalny tryb Boost poprawiający powyższe osiągi. Zasięg samochodu szacowany jest na „ponad 400 km”, a ładowanie baterii od zera do 80% trwa około 30 minut. Nowością ma być zastosowany w E-Tronie podwójny system hamowania. Oprócz standardowych, mechanicznych układów, auto otrzyma także hamulec elektryczny, którego działanie będzie opierało się na automatycznym hamowaniu silnikiem i łagodnym wytracaniu prędkości. System ten ma pomóc w wydłużeniu zasięgu auta.

Nowe Audi otrzyma również wsparcie dla Alexy, która zostanie zintegrowana bezpośrednio z systemem multimedialnym. Wirtualna asystentka w samochodzie ma działać tak samo, jak na inteligentnym głośniku. Za pomocą komend głosowych użytkownik będzie mógł sprawdzać prognozę pogody, zadawać pytania sytuację na drodze i sterować muzyką. Oznacza to również, że auto będzie miało własne połączenie LTE, chociaż nie wiadomo, na których rynkach będzie ono dostępne. E-Tron nie będzie jedynym modelem, do którego trafi asystentka Amazonu, a jej integracja z pozostałymi modelami Audi ma odbyć się już w 2019 roku. Wtedy do salonów trafi również komercyjna wersja elektrycznego SUV-a.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne