Połącz się z nami

Newsy

Asystent Google oficjalnie po polsku

Na początku tylko na smartfonach i słuchawkach.

Opublikowane

dnia

Po wielu perypetiach i przekładanej premierze nareszcie możemy oficjalnie porozmawiać z Asystentem Google w naszym ojczystym języku. Premiera wirtualnego asystenta odbyła się dziś w nocy.

Początkowo narzędzie będzie dostępne jedynie na niektórych urządzeniach – kompatybilnych z nim telefonach i słuchawkach. Do działania nie będzie potrzebowało wiele, jedynie 1 GB RAM i wersji Androida nie starszej niż 5.0 Lollipop. Aby go uruchomić wystarczy przytrzymać przycisk Home na ekranie smartfona. Nie wszyscy użytkownicy od razu otrzymają dostęp do tej funkcji, ale w przeciągu kilku następnych dni Asystent stanie się ogólnodostępny. Na urządzeniach z Androidem pojawi się on automatycznie; posiadacze urządzeń iOS będą musieli ściągnąć odpowiednią aplikację z AppStore.

W internecie pojawiła się także oficjalna strona prezentująca umiejętności Asystenta. Wśród zadań, które możemy mu zlecić, są nie tylko proste czynności pokroju sprawdzenia prognozy pogody czy wyszukiwanie głosowe, ale także tworzenie podsumowania dnia, sprawdzanie wartości odżywczych posiłków i… opowiadanie sucharów. Asystent zaśpiewa nam również piosenkę, powie wiersz lub wyśle SMS-a. Jak podkreśla Google, użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad zakresem informacji, które udostępnia wirtualnemu pomocnikowi oraz możliwość usuwania poprzednich rozmów.

Lista umiejętności sztucznej inteligencji będzie z czasem rozszerzana o nowe komendy. Póki co nie znalazły się na niej te dotyczące zarządzania inteligentnym domem – na domowego Asystenta w języku polskim będziemy musieli jeszcze poczekać. Już teraz przy jego pomocy będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznych. Znajdą się wśród nich YouTube, Spotify czy Netflix oraz rodzimy Play i eSky. Możemy spodziewać się, że już niedługo do tego grona dołączą inne polskie firmy, które zintegrują Asystenta z własnymi aplikacjami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne