Połącz się z nami

Newsy

Asystent Google oficjalnie po polsku

Na początku tylko na smartfonach i słuchawkach.

Opublikowane

dnia

Po wielu perypetiach i przekładanej premierze nareszcie możemy oficjalnie porozmawiać z Asystentem Google w naszym ojczystym języku. Premiera wirtualnego asystenta odbyła się dziś w nocy.

Początkowo narzędzie będzie dostępne jedynie na niektórych urządzeniach – kompatybilnych z nim telefonach i słuchawkach. Do działania nie będzie potrzebowało wiele, jedynie 1 GB RAM i wersji Androida nie starszej niż 5.0 Lollipop. Aby go uruchomić wystarczy przytrzymać przycisk Home na ekranie smartfona. Nie wszyscy użytkownicy od razu otrzymają dostęp do tej funkcji, ale w przeciągu kilku następnych dni Asystent stanie się ogólnodostępny. Na urządzeniach z Androidem pojawi się on automatycznie; posiadacze urządzeń iOS będą musieli ściągnąć odpowiednią aplikację z AppStore.

W internecie pojawiła się także oficjalna strona prezentująca umiejętności Asystenta. Wśród zadań, które możemy mu zlecić, są nie tylko proste czynności pokroju sprawdzenia prognozy pogody czy wyszukiwanie głosowe, ale także tworzenie podsumowania dnia, sprawdzanie wartości odżywczych posiłków i… opowiadanie sucharów. Asystent zaśpiewa nam również piosenkę, powie wiersz lub wyśle SMS-a. Jak podkreśla Google, użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad zakresem informacji, które udostępnia wirtualnemu pomocnikowi oraz możliwość usuwania poprzednich rozmów.

Lista umiejętności sztucznej inteligencji będzie z czasem rozszerzana o nowe komendy. Póki co nie znalazły się na niej te dotyczące zarządzania inteligentnym domem – na domowego Asystenta w języku polskim będziemy musieli jeszcze poczekać. Już teraz przy jego pomocy będziemy mogli skorzystać z usług zewnętrznych. Znajdą się wśród nich YouTube, Spotify czy Netflix oraz rodzimy Play i eSky. Możemy spodziewać się, że już niedługo do tego grona dołączą inne polskie firmy, które zintegrują Asystenta z własnymi aplikacjami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne