Połącz się z nami

Newsy

Android Q na pierwszych grafikach

Po raz pierwszy z ogólnosystemowym trybem nocnym.

Opublikowane

dnia

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące wczesne prace nad tegoroczną wersją Androida, czyli nienazwanego jeszcze Q. Prezentują one rozwinięty tryb nocny, który ma nie tylko przyciemniać elementy interfejsu telefonu, ale także aplikacje.

Serwis XDA Developers donosi, że zrzuty ekranu pochodzą z wczesnej wersji deweloperskiej Androida Q, której pod względem zaawansowania daleko jest do udostępnianego niektórym użytkownikom Developer Preview. Największą zmianą w porównaniu z ubiegłoroczną odsłoną jest widoczny na obrazkach tryb nocny. Ten z 9.0 Pie obejmował tylko niektóre elementy interfejsu – Android Q ma go rozwinąć i wprowadzić ogólnosystemową zmianę kolorów. Oznacza to, że po wyborze trybu nocnego nawet aplikacje nie posiadające tej opcji mają być wyświetlane z białym tekstem na ciemnym tle. Tryb nocny nie tylko ułatwia korzystanie z telefonu w ciemnych pomieszczeniach, ale także oszczędza baterię, co może przydać się wielu użytkownikom.

Ponadto Android Q ma rozwijać zapoczątkowane w obecnej wersji zaawansowane opcje prywatności. W ustawieniach telefonu będzie można podejrzeć, która aplikacja ma dostęp do konkretnych danych, oraz zmienić zakres udzielanych pozwoleń. Ciekawą opcją będzie na przykład przyznanie apce pozwoleń jedynie w momencie, kiedy jest ona otwarta – po zamknięciu okna nie będzie mogła z nich korzystać. W Androidzie Q znalazło się także miejsce dla nowego instalatora aplikacji w formie okienka pop-up oraz nowych ustawień blokowania ekranu. Więcej o Androidzie Q dowiemy się za kilka miesięcy, kiedy na telefony trafi wspomniana już wersja Developer Preview.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne