Połącz się z nami

Newsy

Android Q na pierwszych grafikach

Po raz pierwszy z ogólnosystemowym trybem nocnym.

Opublikowane

dnia

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące wczesne prace nad tegoroczną wersją Androida, czyli nienazwanego jeszcze Q. Prezentują one rozwinięty tryb nocny, który ma nie tylko przyciemniać elementy interfejsu telefonu, ale także aplikacje.

Serwis XDA Developers donosi, że zrzuty ekranu pochodzą z wczesnej wersji deweloperskiej Androida Q, której pod względem zaawansowania daleko jest do udostępnianego niektórym użytkownikom Developer Preview. Największą zmianą w porównaniu z ubiegłoroczną odsłoną jest widoczny na obrazkach tryb nocny. Ten z 9.0 Pie obejmował tylko niektóre elementy interfejsu – Android Q ma go rozwinąć i wprowadzić ogólnosystemową zmianę kolorów. Oznacza to, że po wyborze trybu nocnego nawet aplikacje nie posiadające tej opcji mają być wyświetlane z białym tekstem na ciemnym tle. Tryb nocny nie tylko ułatwia korzystanie z telefonu w ciemnych pomieszczeniach, ale także oszczędza baterię, co może przydać się wielu użytkownikom.

Ponadto Android Q ma rozwijać zapoczątkowane w obecnej wersji zaawansowane opcje prywatności. W ustawieniach telefonu będzie można podejrzeć, która aplikacja ma dostęp do konkretnych danych, oraz zmienić zakres udzielanych pozwoleń. Ciekawą opcją będzie na przykład przyznanie apce pozwoleń jedynie w momencie, kiedy jest ona otwarta – po zamknięciu okna nie będzie mogła z nich korzystać. W Androidzie Q znalazło się także miejsce dla nowego instalatora aplikacji w formie okienka pop-up oraz nowych ustawień blokowania ekranu. Więcej o Androidzie Q dowiemy się za kilka miesięcy, kiedy na telefony trafi wspomniana już wersja Developer Preview.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne