Połącz się z nami

Newsy

Android Q na pierwszych grafikach

Po raz pierwszy z ogólnosystemowym trybem nocnym.

Opublikowane

dnia

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące wczesne prace nad tegoroczną wersją Androida, czyli nienazwanego jeszcze Q. Prezentują one rozwinięty tryb nocny, który ma nie tylko przyciemniać elementy interfejsu telefonu, ale także aplikacje.

Serwis XDA Developers donosi, że zrzuty ekranu pochodzą z wczesnej wersji deweloperskiej Androida Q, której pod względem zaawansowania daleko jest do udostępnianego niektórym użytkownikom Developer Preview. Największą zmianą w porównaniu z ubiegłoroczną odsłoną jest widoczny na obrazkach tryb nocny. Ten z 9.0 Pie obejmował tylko niektóre elementy interfejsu – Android Q ma go rozwinąć i wprowadzić ogólnosystemową zmianę kolorów. Oznacza to, że po wyborze trybu nocnego nawet aplikacje nie posiadające tej opcji mają być wyświetlane z białym tekstem na ciemnym tle. Tryb nocny nie tylko ułatwia korzystanie z telefonu w ciemnych pomieszczeniach, ale także oszczędza baterię, co może przydać się wielu użytkownikom.

Ponadto Android Q ma rozwijać zapoczątkowane w obecnej wersji zaawansowane opcje prywatności. W ustawieniach telefonu będzie można podejrzeć, która aplikacja ma dostęp do konkretnych danych, oraz zmienić zakres udzielanych pozwoleń. Ciekawą opcją będzie na przykład przyznanie apce pozwoleń jedynie w momencie, kiedy jest ona otwarta – po zamknięciu okna nie będzie mogła z nich korzystać. W Androidzie Q znalazło się także miejsce dla nowego instalatora aplikacji w formie okienka pop-up oraz nowych ustawień blokowania ekranu. Więcej o Androidzie Q dowiemy się za kilka miesięcy, kiedy na telefony trafi wspomniana już wersja Developer Preview.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne