Połącz się z nami

Newsy

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

Najważniejszą technologią zawartą w gryzoniach jest HyperSpeed. Pozwala ona zmniejszyć opóźnienie towarzyszące każdemu kliknięciu, co przekłada się na rejestrowanie o 25% więcej wciśnięć niż standardowa mysz. Towarzyszy jej protokół pozwalający nawiązać stabilne, niemal bezlagowe połączenie między myszą a odbiornikiem, co zbliża bezprzewodowy kontroler do tych przewodowych.

Droższy model Basilisk Ultimate otrzymał czujnik optyczny Focus+ 20 000 DPI, przez Razera uznawany za konstrukcję o najlepszej specyfikacji na rynku. Mysz ma 11 programowalnych przycisków. Potrafi ona łączyć się z komputerem przez odbiornik Wi-Fi 2,4 GHz, ale można korzystać z niej także w wersji przewodowej, za pośrednictwem połączenia MicroUSB. W komplecie z gryzoniem możemy kupić także specjalny dok ładujący, który może pełnić funkcję odbiornika. Basilisk Ultimate została wyceniona na 150 USD (ok. 580 PLN) lub 170 USD (ok. 650 PLN) w wersji z dokiem.

X HyperSpeed ma nieco słabszy, ale wciąż imponujący sensor 16 000 DPI oraz sześć programowalnych przycisków. W przeciwieństwie do Ultimate, mysz nie otrzymała wewnętrznego akumulatora, ale działa na jednej baterii AA. Gdy sprzęt pracuje w trybie 2,4 GHz z odbiornikiem, starcza ona na 285 godzin. Gryzoń potrafi także obsługiwać Bluetooth, co zwiększa lag, ale umożliwia korzystanie z myszy bez odbiornika – przy tych ustawieniach bateria ma wystarczyć na 450 godzin. Nie potrafi ona natomiast pracować w trybie przewodowym. Basilisk X HyperSpeed kosztuje 60 USD (ok. 230 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne