Połącz się z nami

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

Najważniejszą technologią zawartą w gryzoniach jest HyperSpeed. Pozwala ona zmniejszyć opóźnienie towarzyszące każdemu kliknięciu, co przekłada się na rejestrowanie o 25% więcej wciśnięć niż standardowa mysz. Towarzyszy jej protokół pozwalający nawiązać stabilne, niemal bezlagowe połączenie między myszą a odbiornikiem, co zbliża bezprzewodowy kontroler do tych przewodowych.

Droższy model Basilisk Ultimate otrzymał czujnik optyczny Focus+ 20 000 DPI, przez Razera uznawany za konstrukcję o najlepszej specyfikacji na rynku. Mysz ma 11 programowalnych przycisków. Potrafi ona łączyć się z komputerem przez odbiornik Wi-Fi 2,4 GHz, ale można korzystać z niej także w wersji przewodowej, za pośrednictwem połączenia MicroUSB. W komplecie z gryzoniem możemy kupić także specjalny dok ładujący, który może pełnić funkcję odbiornika. Basilisk Ultimate została wyceniona na 150 USD (ok. 580 PLN) lub 170 USD (ok. 650 PLN) w wersji z dokiem.

X HyperSpeed ma nieco słabszy, ale wciąż imponujący sensor 16 000 DPI oraz sześć programowalnych przycisków. W przeciwieństwie do Ultimate, mysz nie otrzymała wewnętrznego akumulatora, ale działa na jednej baterii AA. Gdy sprzęt pracuje w trybie 2,4 GHz z odbiornikiem, starcza ona na 285 godzin. Gryzoń potrafi także obsługiwać Bluetooth, co zwiększa lag, ale umożliwia korzystanie z myszy bez odbiornika – przy tych ustawieniach bateria ma wystarczyć na 450 godzin. Nie potrafi ona natomiast pracować w trybie przewodowym. Basilisk X HyperSpeed kosztuje 60 USD (ok. 230 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne